parafialna kancelaria

Czynna od poniedziałku do piątku
od godz. 8.00 do 11.00

(w środę dyżur ks. proboszcza)
oraz we wtorek i czwartek
(dyżury ks. wikariuszy)

od godz. 16.00 do 17.00

      Istniejący w XIX w. kościółek św. Piotra i św. Pawła stał się niewystarczający dla powiększającej się parafii. W listopadzie 1910 rozpoczęto prace przy wykonywaniu fundamentów. We wrześniu 1911 ustawiono więźbę dachową i 25 metrową wieżę. Zimą z 1911 na 1912, rozpoczęto urządzanie wnętrza kościoła. Drewniane wyposażenie wykonali stolarze z Żórawiny Wrocławskiej. Ołtarz główny z bogatą ornamentyką snycerską i ambonę wykonano w Monachium. Ołtarze boczne są dziełem rzeźbiarza Frilhase z Erfurtu, a witraże pochodzą z warsztatu Linnemana z Frankfurtu nad Menem. 1 czerwca 1913 kardynał Jerzy Kopp z Wrocławia konsekrował świątynię.

Zakończenie 2013 roku i Przywitanie 2014

nowy rok 2014        Rok za rokiem czas nam leci. Przybywa doświadczenie, siwych włosów. Nadarza się też okazja na kolejne postanowienia noworoczne. Ile będzie tych dla naszych korzyści? A ile ofiarowanych dla Boga? Warto się nad tym zastanowić...

        Dziś przeżywamy ostatni dzień 2013 roku, więc za nami już 365 dni, gdzie każdego dnia wydarzyło się w naszym życiu coś co stało się dla nas ważne, piękne, lub o czym pragniemy zapomnieć. Co znaczy że mamy za co dziękować Panu Bogu, przeprosić Go lub wyrazić pragnienie lepszego 2014 roku, z Bożą Pomocą.

        Chciejmy to wyrazić podczas uroczystej Eucharystii sprawowanej w naszym kościele we wtorek 31 grudnia o godz. 16.30. Będziemy się modlić w intencji wszystkich Parafian i dobrodziejów, a także wyśpiewamy Bogu dziękczynne Te Deum.. za wszelkie łaski otrzymane w 2013 roku.

        Także nowy rok pragniemy przywitać Eucharystią, więc gdy wybije północ w naszym kościele rozpocznie się pierwsza Msza św. w Nowym 2014 Roku. Wszystkich zachęcamy do przywitania Nowego Roku na Eucharystii.

1 stycznia obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
Porządek Mszy św. tak jak w niedzielę.
Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na potrzeby naszego kościoła.
O godz. 16.15 - Nabożeństwo o pokój na świecie.