parafialna kancelaria

Czynna od poniedziałku do piątku
od godz. 8.00 do 11.00

(w środę dyżur ks. proboszcza)
oraz we wtorek i czwartek
(dyżury ks. wikariuszy)

od godz. 16.00 do 17.00

      Istniejący w XIX w. kościółek św. Piotra i św. Pawła stał się niewystarczający dla powiększającej się parafii. W listopadzie 1910 rozpoczęto prace przy wykonywaniu fundamentów. We wrześniu 1911 ustawiono więźbę dachową i 25 metrową wieżę. Zimą z 1911 na 1912, rozpoczęto urządzanie wnętrza kościoła. Drewniane wyposażenie wykonali stolarze z Żórawiny Wrocławskiej. Ołtarz główny z bogatą ornamentyką snycerską i ambonę wykonano w Monachium. Ołtarze boczne są dziełem rzeźbiarza Frilhase z Erfurtu, a witraże pochodzą z warsztatu Linnemana z Frankfurtu nad Menem. 1 czerwca 1913 kardynał Jerzy Kopp z Wrocławia konsekrował świątynię.

Wakacje i czas urlopów

wakacje 2016

 

       Na progu wakacji i urlopów życzymy wszystkim Parafianom, szczególnie dzieciom i młodzieży, zdrowego i bezpiecznego wypoczynku, wielu radosnych przeżyć. Niech to będzie także czas wzrastania w nowe pokłady dobra i piękna. Przy wszystkich wakacyjnych fascynacjach nie zapominajmy o Bogu: o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św.

 

 

PORZĄDEK WAKACYJNY

W ciągu tygodnia Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00 i 18.00.

Msza św. w piątek o godz. 9.00 będzie odprawiana tylko! w 1. Piątek miesiąca.

Okazja do spowiedzi św.: pół godziny przed każdą Mszą św.

Nie będzie spowiedzi Ojców Sercanów (w sobotę od 16.00 do 17.30).

Kancelaria będzie czynna: Od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do 11.00 oraz w środę i w piątek od godz. 16.00 do 17.00.

W lipcu i w sierpniu nie będzie też dyżuru radcy prawnego (będzie jeszcze w poniedziałek, 27 czerwca br.)

 

 

PIELGRZYMKI

9 lipca (sobota)- Parafialna pielgrzymka do Krzeszowa i w inne urocze zakątki Dolnego Śląska (szczegóły w gablotce). Zapisy w kancelarii albo u ks. Proboszcza. Cena 60 zł.

3-4 września (sobota-niedziela) parafialna pielgrzymka z okazji Jubileuszu Miłosierdzia mało znanymi śladami św. S. Faustyny (szczegóły na plakacie w gablotce);

Pielgrzymka Radia Maryja na Jasną Górę 10 lipca (niedziela).

 

ZMIANY KSIĘŻY WIKARYCH

Dekretem Księdza Biskupa Ordynariusza z dniem 24 sierpnia br. zostali odwołani z naszej parafii ks. Tomasz Gruca i ks. Piotr Willner. Zastąpią ich ks. Tomasz Jałowy i ks. Mariusz Ołdak. Pożegnanie i podziękowanie dla naszych dotychczasowych wikarych odbędzie się w sierpniu.