parafialna kancelaria

Czynna od poniedziałku do piątku
od godz. 8.00 do 11.00

(w środę dyżur ks. proboszcza)
oraz we wtorek i czwartek
(dyżury ks. wikariuszy)

od godz. 16.00 do 17.00

      Istniejący w XIX w. kościółek św. Piotra i św. Pawła stał się niewystarczający dla powiększającej się parafii. W listopadzie 1910 rozpoczęto prace przy wykonywaniu fundamentów. We wrześniu 1911 ustawiono więźbę dachową i 25 metrową wieżę. Zimą z 1911 na 1912, rozpoczęto urządzanie wnętrza kościoła. Drewniane wyposażenie wykonali stolarze z Żórawiny Wrocławskiej. Ołtarz główny z bogatą ornamentyką snycerską i ambonę wykonano w Monachium. Ołtarze boczne są dziełem rzeźbiarza Frilhase z Erfurtu, a witraże pochodzą z warsztatu Linnemana z Frankfurtu nad Menem. 1 czerwca 1913 kardynał Jerzy Kopp z Wrocławia konsekrował świątynię.

Wiadomość od Gości z Francji

 

 

SDM 2016Widomość od opiekuna grupy, którą gościliśmy u nas w Kluczborku:

This is the end ! We are coming back on France So i send this message to say you that i have past two very good weeks ! I thank you for all of your somethings that you have made for us ! I thank you, Kluczbork's people for that you are, your personality (principaly friendly) and you were incredible meet ! I hope that we will see us again sometime in future !

Can you say this message at all of Kluczbork's people ? Can you say thel that they are friendly and that their welcome was very good !

I will miss you all of my meet !

Thank you very much and see you sometime in the future.

 

To już jest koniec! Wracamy z powrotem do Francji, dlatego przesyłam tę wiadomość, by powiedzieć,
że spędziliśmy dwa cudowne tygodnie! Dziękuję za wszystko, co dla nas zrobiliście. Dziękuję mieszkańcom Kluczborka za tą otwartość, gościnność i przede wszystkim za to super spotkanie! Mam nadzieję, że kiedyś w przyszłości się znowu spotkamy.

Jesteście bardzo mili i super nas ugościliście!

Będzie mi Was brakowało!

Dziękuję bardzo i do zobaczenia!