parafialna kancelaria

Czynna od poniedziałku do piątku
od godz. 8.00 do 11.00

(w środę dyżur ks. proboszcza)
oraz we wtorek i czwartek
(dyżury ks. wikariuszy)

od godz. 16.00 do 17.00

      Istniejący w XIX w. kościółek św. Piotra i św. Pawła stał się niewystarczający dla powiększającej się parafii. W listopadzie 1910 rozpoczęto prace przy wykonywaniu fundamentów. We wrześniu 1911 ustawiono więźbę dachową i 25 metrową wieżę. Zimą z 1911 na 1912, rozpoczęto urządzanie wnętrza kościoła. Drewniane wyposażenie wykonali stolarze z Żórawiny Wrocławskiej. Ołtarz główny z bogatą ornamentyką snycerską i ambonę wykonano w Monachium. Ołtarze boczne są dziełem rzeźbiarza Frilhase z Erfurtu, a witraże pochodzą z warsztatu Linnemana z Frankfurtu nad Menem. 1 czerwca 1913 kardynał Jerzy Kopp z Wrocławia konsekrował świątynię.

Plan kolędy 2017-2018

do kolęday ABC

 

Z kolędą na ustach i Dobrą Nowina o Jezusie chcemy się z Wami spotkać. W tym roku odwiedziny duszpasterskie rozpoczną się 27 grudnia 2017r. i trwać będą do 20 stycznia 2018r. Jako księża, z większością z Was spotkamy się z po raz pierwszy w Waszych mieszkaniach. Zazwyczaj są to piękne, choć krótkie spotkania przełamujące anonimowość i dystans ksiądz-ołtarz-ludzie. Napięcie to jednak wskazuje pewną właściwość, mimo iż duszpasterze się zmieniają trwa w nas ta sama wiara. Wyraźnie pokazuje nam to, że Jedynym naszym wspólnym Pasterzem jest Jezus Chrystus, a my mimo różnych powołań braćmi i siostrami jesteśmy. Zaapraszamy do zapoznania się z planem kolędy.

 

PLAN KOLĘDY.

 

ABC odwiedzin kolędowych

  1. W Waszych domach będziemy się wspólnie mo­dlić o Boże błogosławieństwo dla rodziny. Będzie to też okazja do poświęcenia krzyża, obrazu, różańca czy medalika.
  2. W czasie kolędy na stole stawiamy świece, krzyż i naczynie z wodą święconą (wodę święco­ną można otrzymać w zakrystii). Jeśli dzieci lub młodzież uczęszcza na katechezę prosimy, aby na stole leżał zeszyt lub indeks, czy też obrazki z Ro­rat.
  3. Bardzo prosimy, aby na czas kolędy wyłączyć telewizor i radio.
  4. Kolędę będziemy rozpoczynali od poniedziałku do piątku o godz. 15.00, w sobotę i niedzielę o godz. 14.00.
  5. Kolędowy Dar parafian dla duszpasterzy, jeśli mamy takie życzenie, możemy złożyć podczas każ­dej Mszy św., w niedzielę – 14 stycznia.
  6. Ofiara składana w czasie kolędy ministrantom będzie przeznaczona na potrzeby ministrantów (wycieczki, skromne nagrody itp.). Jest to też nasze symboliczne podziękowanie ministrantom za ich służbę. Uwaga! Ofiary ministrantom składamy tylko do skarbonek.
  7. Jeśli ktoś ma takie życzenie, może w czasie „Kolędy” złożyć ofiarę na ogrzewanie naszego kościoła.