parafialna kancelaria

Czynna od poniedziałku do piątku
od godz. 8.00 do 11.00

(w środę dyżur ks. proboszcza)
oraz we wtorek i czwartek
(dyżury ks. wikariuszy)

od godz. 16.00 do 17.00

      Istniejący w XIX w. kościółek św. Piotra i św. Pawła stał się niewystarczający dla powiększającej się parafii. W listopadzie 1910 rozpoczęto prace przy wykonywaniu fundamentów. We wrześniu 1911 ustawiono więźbę dachową i 25 metrową wieżę. Zimą z 1911 na 1912, rozpoczęto urządzanie wnętrza kościoła. Drewniane wyposażenie wykonali stolarze z Żórawiny Wrocławskiej. Ołtarz główny z bogatą ornamentyką snycerską i ambonę wykonano w Monachium. Ołtarze boczne są dziełem rzeźbiarza Frilhase z Erfurtu, a witraże pochodzą z warsztatu Linnemana z Frankfurtu nad Menem. 1 czerwca 1913 kardynał Jerzy Kopp z Wrocławia konsekrował świątynię.

Nowy numer "Siewcy"

image446Do nabycia jest nowy numer "Siewcy".  Można go nabyć po każdej liturgii w zakrystii oraz w ramach kancelarii parafialnej. Cena 5 zł.

 

Ze Słowa wstepnego redaktora:

Przyroda pięknie budzi się do życia, czas Wielkiego Postu dobiega końca, czas na Wielkanoc!

Pozdrawiam Was serdecznie na pierwszych stronach „Siewcy”! Post, jałmużna i modlitwa miały pomóc nam się zatrzymać przy ofiarnej miłości Jezusa, aby obnażyć nasze grzechy i słabości. Tak jak przyroda, tak i my mamy na nowo się narodzić.

Zanim będziemy śpiewać Alleluja czeka nas Triduum Paschalne, przeżycie Ostatniej wieczerzy, śmierci i zmartwychwstania Jezusa. Jedno wielkie święto. Wiele tematów poświęciliśmy temu wydarzeniu. Artykuł mojego autorstwa o „Pustym grobie”, w którym próbuję pochylić się nad tajemnicą Wielkanocy. Opisane pod kątem liturgii przez ks. Tomasza Daniłę Triduum paschalne, a także plan liturgii w naszej parafii.

W każdym numerze staramy się zebrać to co zostało „posiane”, czyli ważne dla parafii momenty. Trzeba przyznać, że było ich wiele. Wspólnotowe opłatki, Charytatywny Bal czekoladowy, Nabożeństwo ekumeniczne, Pogrzeb ludzkich szczątków odkrytych w fundamentach Domu katechetycznego i wiele innych. Nie może zabraknąć również kroniki podsumowującej ostatni rok sakramentalnego życia parafii.

Oprócz tego, w numerze znajdziemy wywiad z dk. Pawłem Knopem, który odbywa u nas praktykę. Zapoznamy się z grupą Apostolstwa Dobrej Śmierci, będziemy mogli zapoznać się z dwoma nowymi cyklami: o kościołach naszego dekanatu (tym razem parafią Bazany), a także w ramach cyklu O świętych dalekich, a tak bliskich (tym razem historią św. o. Pio.). Ponadto w numerze myśli małżeńskie, kolorowanka dla dzieci oraz wiersze pani Agnieszki. Ks. Tomasz Jałowy przybliży nam historię pobożności haftowanej na sztandarach bractw i wspólnot, a p. Marcin Bryś historię parafialnej biblioteki.

Niech Pan Jezus Paschalny będzie z nami w tym świątecznym czasie!

Miłej lektury!

Ks. Łukasz Knosala