parafialna kancelaria

Czynna od poniedziałku do piątku
od godz. 8.00 do 11.00

(w środę dyżur ks. proboszcza)
oraz we wtorek i czwartek
(dyżury ks. wikariuszy)

od godz. 16.00 do 17.00

      Istniejący w XIX w. kościółek św. Piotra i św. Pawła stał się niewystarczający dla powiększającej się parafii. W listopadzie 1910 rozpoczęto prace przy wykonywaniu fundamentów. We wrześniu 1911 ustawiono więźbę dachową i 25 metrową wieżę. Zimą z 1911 na 1912, rozpoczęto urządzanie wnętrza kościoła. Drewniane wyposażenie wykonali stolarze z Żórawiny Wrocławskiej. Ołtarz główny z bogatą ornamentyką snycerską i ambonę wykonano w Monachium. Ołtarze boczne są dziełem rzeźbiarza Frilhase z Erfurtu, a witraże pochodzą z warsztatu Linnemana z Frankfurtu nad Menem. 1 czerwca 1913 kardynał Jerzy Kopp z Wrocławia konsekrował świątynię.

MSZA ŚW. PATRONALNA WSPÓLNOTY NSPJ-MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, 08.04.2018

image503MSZA ŚW. PATRONALNA WSPÓLNOTY NSPJ-MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. ŚWIĘTOWANIE WE WSPÓLNOCIE ZAK.

  1. IV. 2018.

                Wraz z naszym opiekunem Proboszczem ks. dr Bernardem Jurczykiem uroczyście obchodziliśmy w naszej wspólnocie parafialnej nasze święto Patronalne. Jest już 24 lata od intronizacji Jezusa Miłosiernego w figurze NSPJ w naszej parafii, 14 lat od obecności relikwii św. Faustyny, oraz 13 lat od ufundowania sztandaru Miłosierdzia Bożego. W prezbiterium widnieje obraz z napisem: " Jezu, ufam Tobie ". Jezus mówi by czerpać łaski z naczynia jakim jest ufność. My czciciele Jezusa Miłosiernego i członkowie wspólnoty mamy tę ufność. Jest to dla nas wielkie święto. Jezus daje odpust zupełny wszystkim, którzy zbliżą się z ufnością do niezgłębionego miłosierdzia. (pod zwykłymi warunkami). Wymiar uroczystej Mszy św. daje oprawa liturgiczna wspólnoty. W darach niesiony krzyż z kamieniem z Góry Golgoty przypomina nam o Godzinie Miłosierdzia, trzeciej po południu, godzinie zbawienia ale też rozważania Męki Chrystusa. Piękny to też zwyczaj w naszej parafii, że dostajemy do ucałowania relikwie św. Faustyny, by ta Sekretarka Jezusa Miłosiernego była nam orędowniczką przed tronem Bożym. Ks. Proboszcz podziękował nam za to, że jesteśmy oraz za pielęgnowanie tradycji odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego.Trzeba zaznaczyć, że w naszej parafii istnieją Koła Koronkowe, których członkowie odmawiają co dziennie po jednym dniu Nowenny do Miłosierdzia Bożego.

        Po Mszy św. i uroczystym Nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego na plebanii spotkaliśmy się we wspólnocie wraz z naszym opiekunem, przy kawie i cieście, by świętować tę niedzielę wybraną przez samego Jezusa.

                                                       Jezu, ufam Tobie!

Zobacz zdjęcia.