parafialna kancelaria

Czynna od poniedziałku do piątku
od godz. 8.00 do 11.00

(w środę dyżur ks. proboszcza)
oraz we wtorek i czwartek
(dyżury ks. wikariuszy)

od godz. 16.00 do 17.00

      Istniejący w XIX w. kościółek św. Piotra i św. Pawła stał się niewystarczający dla powiększającej się parafii. W listopadzie 1910 rozpoczęto prace przy wykonywaniu fundamentów. We wrześniu 1911 ustawiono więźbę dachową i 25 metrową wieżę. Zimą z 1911 na 1912, rozpoczęto urządzanie wnętrza kościoła. Drewniane wyposażenie wykonali stolarze z Żórawiny Wrocławskiej. Ołtarz główny z bogatą ornamentyką snycerską i ambonę wykonano w Monachium. Ołtarze boczne są dziełem rzeźbiarza Frilhase z Erfurtu, a witraże pochodzą z warsztatu Linnemana z Frankfurtu nad Menem. 1 czerwca 1913 kardynał Jerzy Kopp z Wrocławia konsekrował świątynię.

Sakrament bierzmowania w naszej parafii.

image1025W sobotę 28 kwietnia br. 82 osoby przyjęły sakrament bierzmowania w naszej parafii z rąk ks. bp Rudolfa Pierskały. Wśród nich były osoby z naszej parafii oraz Kraskowa, Bazan i Bogacicy. Serdecznie gratulujemy młodym wejścia w pełnię sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego! Czujcie się w Kościele jak w domu i ten dom budujcie!

Zapraszamy Was z rodzicami i świadkami na Mszę dziękczynną w najbliższy piątek (4 maja) na godz. 19.00. Przynieście ze sobą ciasto, po mszy się spotkamy przy kościele;)

Zobacz zdjęcia.