parafialna kancelaria

Czynna od poniedziałku do piątku
od godz. 8.00 do 11.00

(w środę dyżur ks. proboszcza)
oraz we wtorek i czwartek
(dyżury ks. wikariuszy)

od godz. 16.00 do 17.00

      Istniejący w XIX w. kościółek św. Piotra i św. Pawła stał się niewystarczający dla powiększającej się parafii. W listopadzie 1910 rozpoczęto prace przy wykonywaniu fundamentów. We wrześniu 1911 ustawiono więźbę dachową i 25 metrową wieżę. Zimą z 1911 na 1912, rozpoczęto urządzanie wnętrza kościoła. Drewniane wyposażenie wykonali stolarze z Żórawiny Wrocławskiej. Ołtarz główny z bogatą ornamentyką snycerską i ambonę wykonano w Monachium. Ołtarze boczne są dziełem rzeźbiarza Frilhase z Erfurtu, a witraże pochodzą z warsztatu Linnemana z Frankfurtu nad Menem. 1 czerwca 1913 kardynał Jerzy Kopp z Wrocławia konsekrował świątynię.

XXV OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYKA FZŚ NA JASNĄ GÓRĘ 20-21 LIPCA 2018 R.

image1201Pielgrzymka jak zwykle rozpoczęła się czuwaniem nocnym naszych sióstr i braci wraz z Asystentem Narodowym o. Nikodemem Sobczyńskim OFM i Asystentami Regionalnymi. Gościli również i brali udział siostry i bracia z Białorusi jak również Rycerze św. Franciszka i Młodzież Franciszkańska. Była to pielgrzymka Jubileuszowa bo 25 i w kolejnym roku przygotowań do 800-Lecia powstania III Zakonu św. Franciszka. Jak zwykle różaniec z rozważaniami Tajemnic Bolesnych był na na błoniach jasnogórskich przy stacjach różańcowych. Tajemnica Bolesna: Modlitwa w Ogrójcu jest ufundowana przez Franciszkański Zakon w Polsce dlatego zawsze odmawiamy Bolesną część Różańca Świętego.

Msza św. o godz. 11.00 na Szczycie Jasnogórskim była koncelebrowana pod przewodnictwem ks. bp Ignacego Deca naszego współbrata w św. Franciszku.

Określił on jasno i przejrzyście powołanie franciszkanina do życia w świecie oraz dawania przykładu życia Ewangelią na wzór biedaczyny z Asyżu. Pod koniec Mszy św. Rycerze św. Franciszka wypuścili 7 białych gołębi symbolizujących Siedem Darów Ducha Świętego. Po Koronce do Milosierdzia Bożego, Drodze Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich i końcowym błogosławieństwie nasze serce pobiegło jeszcze raz do cudownego obrazu Matki Jasnogórskiej, po czym wyruszyliśmy w kierunku Doliny Miłosierdzia gdzie na nas czekał już Jezus w cudownym obrazie Jezu, ufam Tobie!. Po krótkiej modlitwie w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przeszliśmy do nowo budującej się świątyni gdzie czekał na nas rektor ks. Pallotynów ks. Zdzisław Szmeichel SAC, aby nas oprowadzić i nam objaśnić powstające mozaiki wewnątrz, wykonywane przez włoskiego artystę jezuitę o. Marko Rupnika.

Jest co podziwiać.

Z naszego okręgu kluczborskiego było 75 osób, pielgrzymowaliśmy dwoma autobusami. Bogu niech będą dzięki.

  1. Maria Brzózka FZŚ par. MBWW

 

Zobacz zdjęcia.