Bierzmowanie

Ocena użytkowników:  / 21
SłabyŚwietny 

Sakrament bierzmowania, który wyciska charakter i przez który ochrzczeni, postępując na drodze chrześcijańskiego wtajemniczenia, są ubogacani darem Ducha Świętego i doskonalej łączą się z Kościołem, umacnia ich i ściślej zobowiązuje, aby słowem i czynem byli świadkami Chrystusa oraz szerzyli wiarę i jej bronili.

Drugim etapem inicjacji chrześcijańskiej jest sakrament bierzmowania (confirmatio). Św. Tomasz mówił, że jest to sakrament, który uświęca dojrzałość życia chrześcijańskiego – niejako uzupełnia sam chrzest. Bierzmowanie ma utwierdzić w nas to, co zaczęło się podczas chrztu. Wypływająca z przyjęcia tego sakramentu łaska, ma być dla nas źródłem duchowej siły, abyśmy byli zdolni do wyznawania swojej wiary i wprowadzali ją w codzienne życie.

 

Tabela spotkań dla kandydatów

do sakramentu bierzmowania
w miesiącu Czerwiec

Ks. Jan

Szymańczuk

Ks. Mariusz

Ołdak

Ks. Tomasz

Jałowy

p. Elżbieta Cholewka

p. Maria

Brzózka

Kl. I

1 A

6.06.2017 (wtorek)

18.40

w Domu Kat. -

1 C

7.06.2017 (środa)

18.45

Salka Plebania.

1 D

5.06.2017 (poniedziałek) 17.00

Salka Plebania.

1E

6.06.2017

(wtorek) 16.30

Salka Plebania.

1 B

14.06.2017 (środa) 18.45

Salka Plebania

Kl. II

13.06.2017 (wtorek)

18.40

w Domu Kat.

(grupa św. Anny)

7.06.2017 (środa)

18.45

w Domu Kat.

(grupa św. Pawła)

20.06.2017 (wtorek)

18.40

w Domu Kat.

(grupa św. Piotra)

14.06.2017 (środa)

18.45

w Domu Kat.

(grupa św. Barbary)


 

OSTATNIA AKTUALIZACJA SKŁADÓW GRUP KANDYDATÓW
DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA
DNIA 12.10.2016

 

KANDYDACI DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA – KL. I GIMNAZJUM
GR. A
Ks. Jan Szymańczuk
GR. B
ks. Tomasz Jałowy
GR. C
ks. Tomasz Jałowy
GR. D
p. Elżbieta Cholewka
GR. E
p. Maria Brzózka
Czajkowski Michał
Fojtar Adrian
Gajowczyk Dawid
Kowalczek
       Maksymilian
Krajcer Dawid
Nawrot Adrian
Płonka Marek
Pospiech Maciej
Przybył Maciej
Stasiak Filip
Banaś Aleksander
Grus Filip
Gudowski Michael
Niklewicz Piotr
Pawlicki Mikołaj
Perucki Michał
Spychalski Dawid
Wagner Daniel
Wilk Michał
Włodarczyk
              Daniel
Buczek Kamil
Bukowski Mateusz
Dyczkowski Kacper
Janiec Piotr
Kolodziej Dawid
Michalik Szymon
Sowa Dawid
Surowiec Patryk
Zachariasiewicz
               Tymon
Wykrota Patryk
Błaszczyk Weronika
Dworzyńska
                 Agnieszka
Kopciuch Joanna
Kurdyś Magdalena
Lipińska Paulina
Mamzer Julia
Morawiec Kamila
Mróz Dominika
Owczarek Anna
Skuza Julia
Stelmaszczuk Kinga
Wilk Wiktoria
Bednarska Weronika
Gawińska Martyna
Gocejna Anna
Gulka Maja
Jańska Martyna
Kowalska Natalia
Lechowicz Aleksandra
Łabuda Nikola
Narajewska Marta
Pięch Julia
Piwowarczyk Wiktoria
Rybicka Aleksandra
Stanossek Apolonia
Zajączkowska Kaja
KANDYDACI DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA – KL. II GIMNAZJUM
Gr. „św. Piotr”
Ks. Jan Szymańczuk
Gr. „św. Anna”
Ks. Jan Szymańczuk
Gr. „św. Barbara”
ks. Mariusz Ołdak
Gr. „św. Paweł”
ks. Mariusz Ołdak

Baran Michał

Bukowski Mateusz

Gach Kamil

Cieplik Mikołaj

Folmer Dawid

Gazdecki Grzegorz

Grotowski Jakub

Kicmach Miłosz

Kromp Michał

Leśniewski Marek

Łuszczyński Marek Martyniszyn Jakub

Urbanowicz Dawid

Banaś Julia

Brandys Roksana

Cyrka Małgorzata

Gach Natalia

Hadam Sylwia

Hobot Dominika

Kaczmarek Daria

Koniak Alicja

Konieczna Magdalena

Kowalczyk Alicja

Kukuczka Kinga

Kulesa Vanessa

Opyć Natalia

Cisek Dominika

Cytlau Zuzanna

Czerewko Monika  

Dereń Daria

Natalia Gach

Pilarska Wiktoria

Pilniok Dominika

Rumanowska Paula

Sałanowska Ewelina

Spałka Zuzanna

Wencel Emilia

Wojtas Kamila

Wydera Weronika

Dzierżan Kamil

Głuch Łukasz

Krakowiak Tymoteusz  

Mielczarek Michał

Nowak Przemysław Otorowski Patryk

Przyborowski Patryk

Solarewicz Bartosz

Sołga Patryk

Suslik Marcin

Szmigiel Tomasz

Zubin Dawid

KANDYDACI DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA – KL. III GIMNAZJUM
GR. ALFA
ks. Mariusz Ołdak
GR. BETA
p. Beata Słowik
GR. GAMMA
ks. Tomasz Jałowy
GR. DELTA
ks. Tomasz Jałowy

Bednarski Kacper

Bonisławski Sergiusz

Derengowski Mikołaj

Feduniewicz Nikolas

Golec Przemysław

Gorzła Mikołaj

Jochem Mateusz

Kania Marcin

Kołodziej Piotr

Krupka Mateusz

Kursa Filip

Lizurek Dominik

Moniakowski Leszek

Sikora Marcin

Zając Mateusz

Żarczyński Krzysztof

Brylska Klaudia

Dąbrowska Julia

Drożdż Julia

Gajewska Karolina

Hasij Paulina

Lechkun Oliwia

Lewandowska Julia

Mainka Patrycja

Mainert Aleksandra

Nazarkiewicz Agnieszka

Niebylska Weronika

Niedźwiecka Magdalena

Nowakowska Andżelika

Wnęk Weronika

Babiak Filip

Deręgowski Mikołaj

Gacjan Sikora

Kwinta Arkadiusz

Lacmański Michał

Łabuda Kamil

Łowicki Mariusz

Łuszczyna Kacper

Moska Rafał

Pieprzyca Jakub

Pilniok Filip

Reszko Szymon

Sowa Bartosz

Tyla Jakub

Bednarska Julia

Garbowska Julia

Gulka Klaudia

Mielczarek Agnieszka

Mojsiejewicz Paulin

Osmulska Maja

Owczarek Natalia

Struzik Aleksandra

Żok Nikola


 

DEKLARACJA BIERZMOWANCA

Deklaracja jest podstawą zaliczenia w grono młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania. Kandydaci z klas II i III gimnazjum mają spotkania według grup ustalonych  w poprzednim roku z tymi samymi opiekunami.
 
 

 

UWAGA!

Spotkanie w grupie formacyjnej jest obowiązkowe i jest wyznacznikiem co do dopuszczenia do sakramentu bierzmowania.

Spotkania formacyjne odbywać się będą w cyklu jedno spotkanie na miesiąc i jedna celebracja w miesiącu.

Kandydat zobowiązany jest do posiadania indeksu (dzienniczka). Dzienniczki będą rozprowadzać opiekunowie grup, cena jednego dzienniczka wynosi 5 zł.

 

W razie pytań i zmian proszę kierować się

do ks. Tomasza Jałowy tel. 788 979 710

lub na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PRZETARGI

Menu Parafialne

Katechezy

Bierzmowanie

Komunia

 

Remont Domu Katechetycznego

WizualizacjaDK

Święci i błogosławieni

Grób św. Jana Pawła II

Margaretka parafialna

apostolat margaretka wers

Radio Doxa

doxa logo liner

Duchowa Adopcja

ddasz.opr

ddak.opr

Zobacz nas na mapie

mapka