NIEDZIELA XX ZWYKŁA - 20.08.2017.

Ocena użytkowników:  / 0

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA XX ZWYKŁA 20. 08. 2017.

 

20 Niedziela Zwykła – 20. 08.

O godz. 10. 00 – Msza św. w intencji Małżeńskich Jubilatów.

O godz. 12. 00 – Msza św. pożegnalna w intencji naszych księży wikariuszy: Jana Szymańczuka i Mariusza Ołdaka oraz s. Tadeuszy (zakrystianki), kończących pracę w naszej parafii.

O godz. 16. 15 – Nieszpory Niedzielne.

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszego kościoła. Za złożone dzisiaj, jak i w ciągu tygodnia ofiary, składamy serdeczne „Bóg zapłać!”

Poniedziałek – 21. 08. Wspomnienie św. Piusa X, papieża.

 

Wtorek - 22. 08. Wspomnienie Najśw. Maryi Panny, Królowej.

Czwartek – 24. 08. Wspomnienie św. Bartłomieja, Apostoła.

 

Piątek – 25. 08.

O godz. 17. 30 – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

Sobota – 26. 08. - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ – ODPUST PARAFIALNY

Msze św. o godz.: 7.00 i 9.00 oraz:

O godz. 11. 00 - Suma odpustowa z procesją z obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Naszym odpustowym gościem będzie ks. Marcin Ogiolda, proboszcz ze Szczedrzyka i główny odpowiedzialny za Pieszą Pielgrzymkę Opolską na Jasną Górę. Ks. Marcin wygłosi kazania na wszystkich Mszach św. i będzie przewodniczył sumie odpustowej.

Do udziału w sumie odpustowej zapraszamy wszystkich parafian, siostry zakonne, służbę liturgiczną, wspólnoty parafialne, poczty sztandarowe i dzieci do niesienia różańca oraz lilii przed obrazem Matki Bożej.

Kolekta w uroczystość odpustową przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła.

O godz. 18. 00 – Nieszpory Maryjne

 

21 Niedziela Zwykła – 27. 08.

O godz. 16. 15 – Nieszpory Niedzielne.

Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła.

--------------------------------------

*Serdeczne podziękowanie dla wszystkich pielgrzymów z naszej parafii (i księży wikarych) za podjęcie trudu pielgrzymowania na Jasną Górę w 41. Pieszej Opolskiej Pielgrzymce. Dziękujemy za wyproszone łaski dla naszych rodzin i parafii. Dziękujemy również tym, którzy wspomagali duchowo pielgrzymów przez modlitwę i udział we Mszy św.

* 28 sierpnia (w poniedziałek) odbędzie się na plebanii po Mszy św. wieczornej spotkanie wszystkich katechetów.

*1 września (piątek)

- o godz. 10. 00: Msza św. w intencji Ojczyzny i Weteranów z okazji Dnia Weterana Walk o Niepodległość RP i 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej;

- o godz. 18. 00: Msza św. z okazji 5-lecia konsekracji naszej parafianki, długoletniej katechetki dzieci przedszkolnych i animatorki wspólnot pani Marii Brzózka.

*2 września (w 1. sobotę miesiąca) odbędzie się w naszym kościele od 9. 00 – 11. 30 Dzień Skupienia dla Czcicieli Miłosierdzia Bożego, prowadzony przez ks. pallotyna Dariusza Przybyszewskiego.

*W ub. niedzielę na remont Domu Katechetycznego zebrano 2. 415, zł. Bóg zapłać

*PZ „Caritas” informuje, że:

- w niedzielę 13 sierpnia na Nabożeństwie Fatimskim na stypendium papieskie zebrano 703, zł. „Bóg zapłać”

- organizuje w sobotę 16 września wycieczkę do Częstochowy dla dzieci ze szkół podstawowych; zapisy w biurze „Caritas” w poniedziałki od 21 sierpnia w godzinach od 17. 00 do 18. 30.

*Koło Misyjne informuje, że ze sprzedaży bukietów z ziół i kwiatów, rozprowadzanych w Uroczystość Wniebowzięcia NMP zebrano 1. 826, 70 zł. Dochód zostanie przeznaczony na cele misyjne. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali kwiaty i zioła, pomagali przy wykonywaniu bukietów i je nabyli. Pragniemy nadmienić, iż ze sprzedaży wianuszków z ziół i kwiatów na zakończenie Oktawy Bożego Ciała uzyskano dochód w wysokości 429, zł.

*Pielgrzymki

- w związku z pytaniami, czy będzie też organizowana jakaś jednodniowa pielgrzymka, informujemy, że w sobotę 30 września jest planowana pielgrzymka do Sanktuariów Ziemi Tarnowskiej: Lipnica Murowana, Tuchów (sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej), Tarnów oraz Wał-Ruda i Zabawa (miejsca związane z bł. Karoliną Kózkówną); cena od 120 do 140 zł (zależnie od ilości uczestników). Więcej informacji znajduje się na plakacie w gablotce przed kościołem. Zapisy w kancelarii parafialnej.

- 16 września (sobota) odbędzie się pielgrzymka parafialna na obchody Kalwaryjskie ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego na Górę Św. Anny. Wyjazd o godz. 5. 00 z parkingu obok kościoła, cena 30, zł, zapisy w kancelarii.

*Zachęcamy do nabywania i lektury prasy religijnej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i innych pomniejszych tytułów.

*Odeszli do Pana: śp. Adam Jurczyk (l. 70), Marek Winnicki (l. 58), Eugeniusz Bednarek (l. 68)

NIEDZIELA XIX ZWYKŁA 13.08.2017.

Ocena użytkowników:  / 0

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA XIX ZWYKŁA 13. 08. 2017.

19 Niedziela Zwykła – 13. 08.

O godz. 16. 00 – Wymiana Tajemnic Różańcowych.

O godz. 16. 15 – Nabożeństwo Fatimskie z procesją i modlitwą różańcową.

W czasie nabożeństwa można złożyć do skarbonek ofiarę na stypendium papieskie, wspomagające kształcenie ubogiej młodzieży z naszej parafii.

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszego kościoła, zaś do skarbonek przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na remont naszego Domu Katechetycznego. Za złożone dzisiaj, jak i w ciągu tygodnia ofiary, składamy serdeczne Bóg zapłać.

Poniedziałek – 14. 08. Wspomnienie Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana

Wtorek – 15. 08. UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP - Matki Bożej Zielnej

Msze św. w tym dniu jak w niedziele: 7. 00, 8. 30, 10. 00, 12. 00, 15. 00, 19. 00 i o 9. 30 w Ligocie Górnej. Po każdej Mszy św. błogosławienie ziół i kwiatów.

O godz. 7. 00 – druga intencja Mszy św.: za Pielgrzymów 41 Pieszej Pielgrzymki Opolskiej (Mszę św. odprawi i kazanie wygłosi ks. Łukasz Waligóra z parafii NSPJ, przewodnik grupy kluczborskiej). Po Mszy św. wymarsz pielgrzymów sprzed naszego kościoła. Na pielgrzymkę można się jeszcze zapisać w dniu jej wyjścia. Bagaże można zdać w poniedziałek o godz. 19. 30 na parkingu przy kościele lub we wtorek.

16. 15 – Nieszpory Maryjne.

Kolekta świąteczna przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła, zaś do skarbonek z tyłu kościoła odbędzie się zbiórka na Wydział Teologiczny w Opolu.

W tym dniu przypada 32 rocznica konsekracji emerytowanego biskupa pomocniczego Jana Bagińskiego, naszego byłego proboszcza.

Czwartek - 17. 08. UROCZYSTOŚĆ ŚW. JACKA PREZBITERA,

gł. patrona metropolii górnośląskiej.

40 rocznica konsekracji arcybiskupa Alfonsa Nosola, emerytowanego Biskupa Opolskiego.

Piątek – 18. 08.

O godz. 17. 30 – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. O godz. 19. 00 – Nauka Przedchrzcielna w Domu Katechetycznym.

Sobota – 19. 08.

O godz. 16. 00 – Sakrament Chrztu Świętego.

O godz. 18. 00 – Nabożeństwo ku czci Matki Bożej.

20 Niedziela Zwykła – 20. 08.

O godz. 10. 00 – Msza św. w intencji Małżeńskich Jubilatów. Jubileusze można zgłaszać w kancelarii parafialnej do wtorku.

O godz. 12. 00 – Msza św. pożegnalna w intencji naszych księży wikariuszy: Jana Szymańczuka i Mariusza Ołdaka oraz s. Tadeuszy (zakrystianki), kończących pracę w naszej parafii.

O godz. 16. 15 – Nieszpory Niedzielne.

Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła.

----------------------------------------------

*Koło Misyjne w Uroczystość Wniebowzięcia NMP rozprowadzać będzie bukieciki przed kościołem z ziół i kwiatów. W poniedziałek, 14 sierpnia, w budynku przy plebanii Koło Misyjne będzie od godz. 9. 00 wykonywać bukieciki na wspomnianą Uroczystość. Serdecznie zapraszamy do pomocy oraz prosimy o ofiarowanie kwiatów i ziół ogrodowych.

*PZ „Caritas” informuje, że:

- w niedzielę 6 sierpnia zebrano do skarbonek „Caritas” 1. 371, zł.

- organizuje w sobotę 16 września wycieczkę do Częstochowy dla dzieci ze szkół podstawowych; zapisy w biurze „Caritas” w poniedziałki od 21 sierpnia w godzinach od 17. 00 do 18. 30.

*W sobotę 26 sierpnia będziemy obchodzili nasz odpust parafialny ku czci NMP Częstochowskiej. Ze względu na sobotni charakter tego dnia Msze św. odpustowe zostaną odprawione o godz. 7. 00, 9. 00 i o godz. 11. 00 – suma odpustowa z procesją z obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Naszym odpustowym gościem będzie ks. Marcin Ogiolda, proboszcz ze Szczedrzyka i główny odpowiedzialny za Pieszą Pielgrzymkę Opolską na Jasną Górę. Ks. Marcin wygłosi kazania na wszystkich Mszach św. i będzie przewodniczył sumie odpustowej.

*W zakrystii i w kancelarii parafialnej jest do nabycia nowy, już XVIII Zeszyt Historyczny Kościoła Katolickiego w Kluczborku, autorstwa ks. prof. Mieczysława Koguta; cena 10, zł.

*Zachęcamy do nabywania i lektury prasy religijnej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i innych pomniejszych tytułów.

*Odeszli do Pana: Śp. Elżbieta Pawluk (l. 57), Mariola Wojtala (l. 46), Marian Pułczyński (l. 67), Adam Jurczyk (l. 70), Marek Winnicki (l. 58)

PRZETARGI

Menu Parafialne

Katechezy

Bierzmowanie

Komunia

 

Remont Domu Katechetycznego

WizualizacjaDK

Święci i błogosławieni

Grób św. Jana Pawła II

Margaretka parafialna

apostolat margaretka wers

Radio Doxa

doxa logo liner

Duchowa Adopcja

ddasz.opr

ddak.opr

Zobacz nas na mapie

mapka