11 NIEDZIELA ZWYKŁA - 18.06.2017r.

Ocena użytkowników:  / 0

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 11 NIEDZIELA ZWYKŁA - 18.06.2017r.

O godz. 10.00 – 1) w intencji małżeńskich Jubilatów 2) w int. ks. Jana Piechoczka z ok. 60 lecia święceń kapłańskich. O godz. 16.15 koncert charytatywny na rzecz Domu Katechetycznego w wykonaniu chóru Pueri Claromontani z Jasnej Góry pod kierunkiem Jarosława Jasiury oraz solistów. Po koncercie będzie można nabyć cegiełki na remont Domu Katechetycznego (10 zł., 30 zł., 50 zł.). Z racji koncertu nie będzie w niedzielę procesji eucharystycznej wokół kościoła. Po koncercie spotkanie Wspólnoty Apostolstwa Dobrej Śmierci w kościele.

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszego kościoła, zaś do skarbonek przy wyjściu z kościoła odbywa się zbiórka na Wydział Teologiczny w Opolu.

Do czwartku trwa Oktawa Bożego Ciała z codzienną procesją eucharystyczną wokół kościoła podczas nabożeństwa o godz. 17.30. Do udziału w tych procesjach serdecznie zapraszamy dorosłych i dzieci; prosimy o kwiatki do sypania w czasie procesji.

Środa –21.06. Wspomnienie NMP Opolskiej. Po wieczornej Mszy św. ostatnia przed wakacjami katecheza

dla dorosłych; temat: Kościół bez Chrystusa i biskupów? Wspólnota wolnomyślicieli…

Czwartek – 22.06. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała.

Od godz. 16.00 – spowiedź dzieci przed wakacjami; od 17.00 – spowiedź młodzieży

O godz. 17.30 – Nabożeństwo Eucharystyczne z procesją wokół kościoła. Po nabożeństwie błogosławieństwo wianków i ziół. O godz. 19.00 – spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej

Piątek – 23. 06. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

O godz. 9.00 – zapraszamy modlących się w Margaretkach na Mszę św. Patronalną w intencji kapłanów naszej parafii w Diecezjalnym Dziele Modlitwy w Intencji Kapłanów Oremus. O 17.30 – Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa W tym dniu swój odpust obchodzi parafia Najśw. Serca Pana Jezusa. O godz. 18.30 - Suma odpustowa w kościele NSPJ

Sobota – 24.06. Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. (Wsp. Niepokalanego Serca NMP) O godz. 18.00 – Nabożeństwo do Matki Bożej

12 Niedziela Zwykła – 25.06.

O 16.15 – Nabożeństwo do NSPJ. O godz. 16.30 – w auli kościoła NSPJ odbędzie się z kolei ostatnie przed wakacjami spotkanie Kresowian. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła.

------------------------------------------------

*W ub. niedzielę (11.06.) na potrzeby remontu Domu Katechetycznego zebrano: W naszym kościele MBWW: 1. 973 zł., w kościele NSPJ (przy okazji kazań ks. proboszcza): 9. 641, zł. Za złożone ofiary przez wiernych obu kluczborskich parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”. W całości na naszym koncie remontowym znajduje się 80. 759, zł.

*We wtorek (20 czerwca) o godz. 11.00, Biblioteka Pedagogiczna przy ul. K. Miarki 2, zaprasza członków i sympatyków Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Płd.-Wschodnich oraz wszystkich zainteresowanych na prelekcję p. Andrzeja Koziara z Delegatury IPN w Opolu pt.: Kaźń Profesorów Lwowskich. Wzgórza Wuleckie 1941”.

*W dniach 1 -2 lipca (sobota-niedziela) odbędzie się w ogrodzie przy plebanii charytatywny XIX Parafialny Festyn Rodzinny. Przewidywane są liczne atrakcje, w tym konkursy z nagrodami. Organizatorzy zwracają się z prośbą o przekazywanie przedmiotów, które mogłyby zostać wykorzystane w tym celu. Mile widziane są książki dla dzieci. Podarunki będzie można składać od 20 do 28 czerwca (w dni powszednie) w garażu przy plebanii od godz. 17.00 do 19.00.

*W poniedziałek, 26 czerwca: - o godz.16.00 - przedwakacyjne spotkanie Koła Misyjnego w ogrodzie przy plebanii. Serdecznie zapraszamy. - o 19.00 – spotkanie katechetów na plebanii podsumowujące rok szkolny/katechetyczny

*Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd na Ukrainę (8-12 lipca). Chętni proszeni są o zgłoszenie się w kancelarii parafialnej; cena: 970, zł. *29 czerwca (czwartek) będziemy obchodzili nasz odpust ku czci ŚŚ Apostołów Piotra i Pawła. Naszym gościem odpustowym będzie ks. proboszcz Janusz Dworzak, który wygłosi kazania i odprawi wieczorem sumę odpustową.

*Zachęcamy do nabywania i lektury prasy religijnej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i innych pomniejszych tytułów. *Odeszli do Pana: śp. Jan Syguła(l. 76). Wieczny odpoczynek…

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - 11.06.2017r

Ocena użytkowników:  / 0

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - 11.06.2017r.

O godz. 16. 15 - Nabożeństwo do NSPJ. Na nabożeństwa do NSPJ zapraszamy codziennie o godz. 17. 30, w sobotę o 18.00 a w niedzielę o 16. 15.

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszego kościoła, zaś do skarbonek przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na remont Domu Katechetycznego. Za złożone dzisiaj, jak i w ciągu tygodnia ofiary, składamy serdeczne „Bóg zapłać”!

Wtorek – 13. 06. Wsp. św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora K-ła.     DZIEŃ FATIMSKI

W tym dniu zapraszamy na czuwanie fatimskie:

17.00 – Godzina adoracji Najświętszego Sakramentu i pokuty (spowiedzi) 18.00 – Godzina Eucharystii z kazaniem

18.45 – Godzina nabożeństwa różańcowego z procesją. Całość poprowadzi ks. Tomasz jako świadectwo swojej pielgrzymki do Fatimy. W czasie nabożeństwa będzie można złożyć tradycyjną ofiarę do skarbonek na stypendium papieskie, wspomagające kształcenie ubogiej młodzieży.

Środa – 14.06. Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. O godz. 16.30 przy krzyżu z tyłu kościoła, zapraszamy z koszyczkami wszystkie dziewczynki od klasy zerowej, przedszkola, do klasy drugiej szkoły podstawowej na próbę do sypania kwiatków w czasie procesji Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy św. katecheza dla dorosłych; temat: Kościół jest apostolski

Czwartek – 15.06. UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA (BOŻE CIAŁO) Porządek Mszy św.: 7.00, 9.00, 12.00, 15.00, 19.00; w Ligocie 8.30.                                                                  Nie będzie Nabożeństwa o godz. 16.15.                                                                                                               Po Mszy św. o godz. 9.00 – Procesja Eucharystyczna. Zapraszamy poczty sztandarowe, dzieci 1- komunijne, rocznicowe, dziewczyny prowadzące dzieci 1-komunijne, dziewczynki do sypania kwiatków i z liliami, chłopców z dzwonkami oraz dziewczęta do niesienia poduszek i różańca. Prosimy o przyniesienie płatków kwiatków do sypania podczas procesji. Zachęcamy wiernych do licznego udziału w procesji oraz o udekorowanie domów wzdłuż trasy procesji. Zarówno udział w procesji, jak i dekoracje domów wzdłuż trasy procesji są publicznym świadectwem naszej wiary w Jezusa Chrystusa.

Na godz. 4.15 zapraszamy chętnych mężczyzn do ustawienia ołtarzy na trasie procesji; zbiórka przy plebanii. Od piątku rozpoczyna się Oktawa Bożego Ciała z codzienną procesją eucharystyczną wokół kościoła (podczas nabożeństw o godz. 17.30). Do udziału w tych procesjach serdecznie zapraszamy dorosłych i dzieci; prosimy o kwiatki do sypania w czasie procesji.

Piątek – 16.06. O godz. 17.30 – Nabożeństwo Eucharystyczne z procesją wokół kościoła. W tym dniu jest dyspensa Biskupa Opolskiego od postu piątkowego O godz. 19.00 – nauka przedchrzcielna w Domu Katechetycznym

O godz. 19.00 w kościele Celebracja Eucharystyczna dla Wszystkich kandydatów do bierzmowania

Sobota – 17.06. Wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika. O godz.10.00 – przedwakacyjne spotkanie Grupy Modlitewnej św. Józefa w klasztorze Sióstr. Siostry serdecznie zapraszają wszystkich członków Wspólnoty Modlitewnej, jak i tych, którzy chcieliby do niej dołączyć. O godz. 16.00 – sakrament chrztu św.

O godz. 18.00 – Nabożeństwo Eucharystyczne z procesją wokół kościoła.

11 Niedziela Zwykła – 18. 06.

O godz. 10.00 – Jubileusze małżeńskie. Jubilatów prosimy zgłaszać do kancelarii parafialnej do wtorku

O godz. 16.15 – koncert charytatywny na rzecz Domu Katechetycznego w wykonaniu chóru Pueri Claramontani z Jasnej Góry pod kierunkiem p. Jarosława Jasiury; po nim procesja eucharystyczna wokół kościoła. Po procesji spotkanie Wspólnoty Apostolstwa Dobrej Śmierci w kościele. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła, zaś do skarbonek odbędzie się zbiórka na Wydział Teologiczny w Opolu.

*Nasz PZ „Caritas” informuje, że w ub. niedzielę (4.06.) podczas zbiórki na rzecz ubogich zebrano kwotę 722, zł., zaś na świątynię Opatrzności Bożej w W-wie 508, zł.*Dzieci 1. Komunijne ofiarowały dzieciom na misjach 1.160, zł. Za wszystkie złożone ofiary serdeczne „Bóg zapłać”.

*We wtorek, 13 czerwca, w kościele Ewangelickim odbędzie się o godz. 19.00 kolejny koncert w ramach XXXII Kluczborskich Koncertów Organowych.

*W niedzielę 18 czerwca będziemy gościli w naszej parafii na Mszy św. o godz. 10.00 ks. Jana Piechoczka, który w tym roku obchodzi 60 lecie kapłaństwa. Ks. Janowi chcemy wyrazić naszą wdzięczność, za wieloletnią jego pomoc w naszej parafii. *W niedzielę, 18 czerwca, o godz. 16.30 odbędzie się w auli kościoła NSPJ spotkanie Kresowiaków.

*W dniach 1 - 2 lipca (sobota-niedziela) odbędzie się w ogrodzie przy plebanii charytatywny

XIX Parafialny Festyn Rodzinny. Przewidywane są liczne atrakcje, w tym konkursy z nagrodami.

Jak co roku, organizatorzy zwracają się z prośbą o przekazywanie przedmiotów, które mogłyby zostać wykorzystane

w tym celu. Mile widziane są książki dla dzieci. Podarunki będzie można składać od 20 do 28 czerwca (w dni powszednie)

w garażu przy plebanii od godz. 17.00 do 19.00. *Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd na Ukrainę (8-12 lipca).

Chętni proszeni są o zgłoszenie się w kancelarii parafialnej; cena:970 zł. Lista pielgrzymów do sanktuariów maryjnych Trójmiasta (8-10 września) jest już zamknięta. *Kino „Bajka” zaprasza na film pt. „Teraz i w godzinę śmierci”,

poświęcony modlitwie różańcowej w 100 lecie fatimskich objawień.*Zachęcamy do nabywania i lektury

prasy religijnej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i innych pomniejszych tytułów.*Odeszli do Pana:

śp. Róża Urbaniak(l.82), Ludmiła Pietrzak(l.75), Rudolfa Ławruszko(l.82), Anna Hoffman(l.82), Teresa Vonau(l.87)– pogrzeb w poniedziałek 12.06. o g. 12.00. Wieczny odpoczynek…

Menu Parafialne

Katechezy

Bierzmowanie

Komunia

 

Remont Domu Katechetycznego

WizualizacjaDK

Święci i błogosławieni

Grób św. Jana Pawła II

Margaretka parafialna

apostolat margaretka wers

Radio Doxa

doxa logo liner

Duchowa Adopcja

ddasz.opr

ddak.opr

Zobacz nas na mapie

mapka