OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV NIEDZIELA WIELKANOCNA (Dobrego Pasterza) – 22.04.

ŚWIATOWY DZIEŃ MODLITW O POWOŁANIA

 • W dzisiejszą Niedzielę Dobrego Pasterza przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, rozpoczynający Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele.
 • 16.15 – Nieszpory Wielkanocne.
 • Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszego kościoła. Za złożone dzisiaj, jak i w ciągu tygodnia ofiary, składam serdeczne „Bóg zapłać”; w ub. niedzielę na remont Domu Katechetycznego zebrano 3.260, zł…

 

Poniedziałek – 23.04. Uroczystość św. Wojciecha

 • Po wieczornej Mszy św. - próba młodzieży przed Sakramentem Bierzmowania.

 

Środa – 25.04. Święto św. Marka , Ewangelisty

 • O godz. 16.30 - Celebracja Eucharystyczna dla dzieci 1. Komunijnych. Po celebracji będą wykonywane zdjęcia dzieci (sama twarz) do obrazka – pamiątki 1. Komunijnej.
 • O godz. 17.30 – procesja błagalna o bł. Boże w pracy na roli i dobre urodzaje; do procesji zapraszamy poczty sztandarowe.
 • Po wieczornej Mszy św. - próba młodzieży przed Sakramentem Bierzmowania; z tej racji nie będzie w tym tygodniu katechezy dla dorosłych.

 

Czwartek – 26.04.

 • Od godz. 19.00 do 21.00 – czuwanie modlitewne w intencji ochrony życia poczętego

 

Piątek – 27.04.

 • O godz. 17.30 - nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 • Po wieczornej Mszy św. - próba młodzieży przed Sakramentem Bierzmowania.

 

Sobota – 28.04.

 • O godz. 14.30 – Sakrament Bierzmowania (ks. bp Rudolf Pierskała)
 • O godz. 18.00 – Nabożeństwo ku czci Matki Bożej przy udziale Apostolstwa Dobrej Śmierci.    

 

V Niedziela Wielkanocna – 29.04.

 • O godz. 16.15 – Nieszpory niedzielne.
 • Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła.

----------------------------------

 • Dzisiaj po każdej Mszy św. będzie można zagłosować przy stanowisku, które obsługują strażacy ochotnicy, na zadanie powiatowe (w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego) pod tytułem „Akcja dla Serca 2” – wyposażenie jednostek OSP i kluczborskich parafii w defibrylatory. Każdy może zagłosować tylko jeden raz. Aby skutecznie zagłosować, należy podać swój PESEL oraz dane kontaktowe
 • W poniedziałek, wtorek i w środę prosimy panie (mężczyzn też) na godz. 8.00 do prac pielęgnacyjnych przy obejściu kościoła (w sobotę gościmy ks. biskupa Rudolfa i wiernych z okolicznych parafii na bierzmowaniu…)
 • W środę od godz. 17.00 do 18.00 można skorzystać w kancelarii parafialnej z nieodpłatnej pomocy przy sporządzaniu deklaracji podatkowej za rok 2017.
 • Zwracamy się z prośbą o wpisanie 1% swojego podatku na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Parafii MBWW w Kluczborku. Kolorowe foldery z informacją leżą na półkach przy wyjściu z kościoła (nr KRS-u: 0000329931)

D Z I E C I       P I E R W S Z O K O M U N I J N E

Ks. proboszcz prosi następujące dzieci 1. Komunijne (wraz z rodzicem) na spotkanie do kancelarii:

w czwartek, 26 kwietnia: Siwicki Konrad (16.00) Solisz Jan (16.15), Sułkowski Andrzej (16.30), Świąder Oliwier (16.45), Widera Kamila (17.00), Zalewski Mateusz (17.15), Zaremba Zuzanna (17.30), Zawieja Michalina (17.45).

 • Terminy 1. Komunii św. w latach 2021-2025

2021: 16 maja;       2022: 29 maja;       2023: 21 maja;       2024: 12 maja;       2025: 1 czerwca;

 • 1 maja organizowany jest wyjazd autokarem na VII Diecezjalny Dzień Rodziny do Jemielnicy. Do wyjazdu zapraszamy rodziny, osoby indywidualne. Wyjazd we wtorek, 1 maja o godz. 8. 30 z parkingu; cena 15 zł/os. Zapisy w kancelarii parafialnej. Program tej pielgrzymki: 11. 00 Msza św. (ks. bp Andrzej Czaja) w kościele pocysterskim, a o 14. 30 nabożeństwo majowe i do św. Józefa. Poza tym udział w bogatym programie VIII Jarmarku pocysterskiego. Powrót na godzinę 17. 30 (w Kluczborku). Zachęcamy do odważnego podjęcia decyzji i wybrania się do Jemielnicy. Nie będziemy żałować!
 • Przypominamy i zapraszamy do udziału w naszych wakacyjnych pielgrzymkach:

1) Litwa, Łotwa, Estonia i Helsinki (od 12 do 18 lipca); koszt 1. 800 zł.(MBWW)

2) do Sanktuariów Pomorza Zach. (od 7 do 9 września); koszt 630 zł. (MBWW)

 • Zachęcamy do nabywania i lektury prasy religijnej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, „Apostolstwa Chorych”, „Rycerza Niepokalanej”, „Miłujcie się”
 • Odeszli do Pana: Władysław Sadawiński l. 90