OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 27.05.

 • O godz. 16. 15 – nabożeństwo majowe.
 • Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na jałmużnę postną z całego roku. Za złożone dzisiaj, jak i w ciągu tygodnia ofiary, składamy serdeczne „Bóg zapłać” (tydzień temu podczas Dnia Otwartych Drzwi zebraliśmy na remont Domu Katechetycznego 802, zł.)
 • Dzisiaj kończy się okres Komunii Wielkanocnej.
 • Dzisiaj również odpust w Bogacicy; suma o godz. 11. 00.

 

Wtorek – 29.05. Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

 • Spotkanie Przedszkola Dzieci Bożych we wtorek o 18.00 w Domu katechetycznym. Temat: Czym jest miłość?
 • Po wieczornej Mszy św. spotkanie wszystkich członków ADŚ w kościele.

 

Środa – 30.05.

 • O godz. 16.30 - przy krzyżu z tyłu kościoła, zapraszamy z koszyczkami wszystkie dziewczynki od klasy zerowej przedszkola do klasy drugiej szkoły podstawowej na próbę sypania kwiatków przed Najśw. Sakramentem na Boże Ciało.
 • Po wieczornej Mszy św. – katecheza dla dorosłych; temat: Dramat aborcji

 

Czwartek – 31.05. UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA (BOŻE CIAŁO)

 • O godz. 4.00 serdecznie prosimy mężczyzn do pomocy w transporcie i montażu ołtarzy; demontaż ołtarzy o godz. 12.00, też prosimy mężczyzn o pomoc.
 • Porządek Mszy św.: 7.00, 9.00, 12.00, 15.00, 19.00; w Ligocie 8.30!
 • Nie będzie Nabożeństwa o godz. 16. 15.
 • Po Mszy św. o godz. 9.00 – Procesja Eucharystyczna ulicami naszego miasta. Do udziału w procesji zapraszamy poczty sztandarowe, dzieci 1- komunijne, rocznicowe, dziewczyny prowadzące dzieci 1. komunijne, dziewczynki do sypania kwiatków i z liliami, chłopców z dzwonkami oraz dziewczęta do niesienia poduszek i różańca. Zwracamy się z gorącą prośbą o przynoszenie płatków kwiatów do sypania w czasie procesji Bożego Ciała i w oktawie oraz o kwiaty do ołtarzy.
 • Bardzo prosimy o udekorowanie domów i mieszkań wzdłuż trasy procesji (obrazy, emblematy, flagi)
 • Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła.
 • Od piątku rozpoczyna się Oktawa Bożego Ciała
 • W tym czasie codziennie procesje eucharystyczne wokół kościoła na nabożeństwach o godz. 17. 30; w sobotę o 18. 00, a w niedzielę o 16. 15. Także w tych procesjach wokół kościoła prosimy dzieci o sypanie kwiatów i niesienie emblematów.

 

Piątek – 1.06. Wspomnienie św. Justyna, męczennika. I Piątek Miesiąca.

 • Od godz.7.30 do 9.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • Od godz.16.00 do 17.00 Adoracja prowadzona przez Wspólnotę Miłość i Miłosierdzie.
 • Od godz.17.00 do 17.30 Adoracja z Koronką prowadzona przez Wspólnotę NSPJ i Miłosierdzia Bożego.
 • O godz. 17. 30 – Nabożeństwo Eucharystyczne w Oktawie Bożego Ciała.
 • Po wieczornej Mszy św. wymiana tajemnic w Kołach Koronkowych.
 • O godz. 19.00 – nauka przedchrzcielna w Domu Katechetycznym

 

Sobota – 2.05. I Sobota Miesiąca.

 • O godz. 5.30 - część Różańca św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi z 15 min. rozważaniem.
 • Od godz. 9.00 do 11.30 odbędzie się w naszym kościele Dzień Skupienia dla Wspólnoty oraz wszystkich chętnych czcicieli NSPJ i Miłosierdzia Bożego. Skupienie poprowadzi ks. Jerzy Bieńkowski, pallotyn z Częstochowy. W programie skupienia: konferencja, sakrament pokuty i Msza św. Serdecznie zapraszamy.
 • O godz. 18.00 – Nabożeństwo Eucharystyczne w Oktawie Bożego Ciała.

 

IX Niedziela Zwykła – 3.06.

 • O godz. 13.15 - Msza św. chrzcielna oraz w intencji rocznych dzieci.
 • O godz. 16.00 – Wymiana Tajemnic Różańcowych.
 • O godz. 16.15 – Nabożeństwo Eucharystyczne w Oktawie Bożego Ciała i ucałowanie relikwii św. s. Faustyny; po nabożeństwie spotkanie Wspólnoty Miłosierdzia Bożego w kościele.
 • Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu, zaś przy wyjściu z kościoła do skarbonek „Caritas” będzie można złożyć ofiarę dla ubogich.      

----------------------------------------

 • We wtorek, 5 czerwca, po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie Rodzin Szensztackich z s. Renatą na plebanii.
 • W czwartek, 7 czerwca, po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie PZ „Caritas” i grupy festynowej na plebanii.
 • Kluczborskie parafie organizuja wyjazd autokarem na Spotkanie Młodych na Pola Lednickich. Wyjazd 2 czerwca o godz. 5.00 rano, powrót w późnych godzinach nocnych. Koszt 65 zł. Zapisy u ks. Tomasza Daniły. Liczba miejsc jest ograniczona
 • Katolickie Stowarzyszenia „Civitas Christiana” zaprasza na pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w Prudniku – Lesie w niedzielę 10 czerwca br.
 • Parafia NSPJ w Kluczborku zaprasza na pieszą pielgrzymkę z Kluczborka do kościoła św. Anny w Oleśnie, z okazji jubileuszu 500-lecia tamtejszego sanktuarium. Pielgrzymka będzie także okazją do podsumowania zeszłorocznej pielgrzymki pieszej na Jasną Górę. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 16.06, wyjście z przed kościoła NSPJ o godz. 07.30. Zapisy w kancelarii parafii NSPJ
 • Przypominamy i zapraszamy do udziału w naszych wakacyjnych pielgrzymkach:

1) Litwa, Łotwa, Estonia i Helsinki (zmiana terminu o jeden dzień: od 13 do 19 lipca); koszt 1. 800 zł. (MBWW)

2) do Sanktuariów Pomorza Zach. (od 7 do 9 września); koszt 630 zł. (MBWW)

3) do Lichenia i Kalisza (22 września); koszt 60 zł.

Więcej informacji na stronie internetowej; zapisy w kancelarii parafialnej.

 • Zachęcamy do nabywania i lektury prasy religijnej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, „Apostolstwa Chorych”, „Rycerza Niepokalanej”, „Miłujcie się” .
 • Odeszli do Pana: Janina Chabera, Tekla Białecka, Karolina Sterniak, pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.30