OGŁOSZENIA PARAFIALNE X Niedziela Zwykła – 10.06.

 • O godz. 16.15 – Nabożeństwo do NSPJ.
 • Po nabożeństwie spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w kościele.
 • Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszego kościoła, zaś do skarbonek przy wyjściu z kościoła można złożyć swoją ofiarę na remont naszego Domu Katechetycznego. Za złożone dzisiaj, jak i w ciągu tygodnia ofiary, składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

 

Wtorek– 12.06.

 • Spotkanie Przedszkola Dzieci Bożych we wtorek o 17.30 w Domu katechetycznym. Temat: Na czym polega "Ja" fałszywe

 

Środa – 13.06. - św. Antoniego z Padwy - Dzień Fatimski

 • Zapraszamy do udziału w czuwaniu fatimskim. Z racji organizacyjnych nie będzie godziny adoracji Najświętszego Sakramentu i nabożeństwa do NSPJ.

Program czuwania będzie następujący:

- 18.00 – Godzina Eucharystii   - 18.45 – Godzina nabożeństwa fatimskiego z procesją i różańcem.

 • Gościem Nabożeństwa Fatimskiego będzie zespół muzyczno-wokalny „AVE” z Pławniowic (diecezja gliwicka). Po nabożeństwie zespół zaprezentuje krótki recital pieśni maryjnych. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym modlitewno-muzycznym wieczorze fatimskim.
 • Z racji nabożeństwa fatimskiego nie będzie katechezy dla dorosłych.

 

 

Czwartek – 14. 06. bł. Michała Kozala

 • O godz. 17.30 – nabożeństwo do NSPJ
 • O godz. 18.00 – Msza św. w intencji ochrony poczętego życia i rodzin oraz w intencji uczestników comiesięcznych czuwań modlitewnych w naszym kościele; po Mszy św. na plebanii dalsza część spotkania uczestników czuwań;
 • Po Mszy św. wieczornej (18.45) – spotkanie uczestników lipcowej pielgrzymki na Litwę, Łotwę i Estonię. Na spotkaniu będzie obecny pan Michał Podzielny (dyrektor biura „Tempo”), który zapozna nas z wszystkimi szczegółami organizacyjnymi pielgrzymki. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych… Będą też pobierane opłaty i dopłaty za pielgrzymkę (z racji mniejszej liczby uczestników pielgrzymki jej koszt wynosi 1.990, zł.)

 

 

Piątek – 15.06.

 • O godz. 17.30 – Nabożeństwo do NSPJ
 • O godz. 19.00 – Nauka Przedchrzcielna w Domu Katechetycznym.

 

 

Sobota – 16.06.

 • O godz. 16.00 – Sakrament Chrztu Świętego.
 • O godz. 18.00 – Nabożeństwo do NSPJ

 

XI Niedziela Zwykła – 17.06.

 • O godz. 10.00 - Msza św. w intencji Małżeńskich Jubilatów (można ich zgłaszać w kancelarii do wtorku).
 • O godz. 16. 15 – nabożeństwo do Najświętszego Sera Pana Jezusa
 • Nie będzie tym razem spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci w kościele. Natomiast zapraszamy od 15 - 17 czerwca (od piątku do niedzieli) na rekolekcje diecezjalne Apostolstwa Dobrej Śmierci w klasztorze Księży Sercanów w Kluczborku przy ul. Strzeleckiej. Poprowadzi je Dyrektor Apostolstwa Dobrej Śmierci ks. Grzegorz Górnik MSF z Górki Klasztornej. Zapraszamy wszystkich członków oraz chętnych do uczestniczenia. Zapisy na rekolekcje u zelatorki Marii Brzózki tel. 606 742 383 (program w gablocie i na str. głównej internetowej parafii)
 • Kolekta za tydzień przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła, zaś do skarbonek odbędzie się zbiórka na Wydział Teologiczny w Opolu.

----------------------------

 • PZ „Caritas” informuje, że w ub. niedzielę zebrano na rzecz ubogich 759, zł.
 • W dniach 30 czerwca – 1 lipca (sobota/niedziela) odbędzie się w ogrodzie przy plebanii charytatywny XX Parafialny Festyn Rodzinny. Przewidziane są liczne atrakcje, m. in. występy artystyczne i konkursy z nagrodami. Organizatorzy Festynu zwracają się z prośbą o przekazywanie upominków, które mogłyby być wykorzystane na nagrody. Mile widziane są książki dla dzieci. Podarunki będzie można składać od 19 do 27 czerwca (w dni powszednie) w garażu przy plebanii od godz. 17.00 do 19.00.
 • W maju rozpoczęły się w kościele Ewangelicko-Augsburskim XXXIII Kluczborskie Koncerty Organowe. Szczegółowe informacje na plakacie w gablotce.
 • Na naszej stronie internetowej i w gablotce można zapoznać się z tekstem i plakatem informacyjnym na temat planowanych prac w otoczeniu naszego kościoła, zmierzających do podniesienia jego walorów estetycznych i stopnia bezpieczeństwa. Wymaganą pod tym względem przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Opolu dokumentację, przygotował dr inż. arch. kraj. Łukasz Dworniczak z Wrocławia. Zyskała ona konserwatorską akceptację. Mamy wszelkie potrzebne pod tym względem zezwolenia na realizację zamierzonych prac (do 28. 02. 2020 r.). Ponieważ w wyglądzie otoczenia naszego kościoła wiele się zmieni, prosimy Parafian o zapoznanie się z prezentowanymi na stronie internetowej informacjami.
 • Koło Misyjne informuje, iż ze sprzedaży wianuszków z ziół i kwiatów, rozprowadzanych na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, uzyskało dochód w kwocie 574,20 zł. Uzyskany dochód przeznaczony zostanie na cele misyjne. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przy wykonywaniu tychże wianuszków oraz je nabyli
 • 21 czerwca (czwartek), odbędzie się po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Sekcji Ekonomicznej naszej Parafialnej Rady Duszpasterskiej, poświęcone prowadzonym pracom remontowym w parafii. Spotkanie całej PRD odbędzie się na początku września br.
 • Zachęcamy do nabywania i lektury prasy religijnej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, „Apostolstwa Chorych”, „Rycerza Niepokalanej”;
 • Odeszli do Pana: Janina Głowacka, Helena Widuch