OGŁOSZENIA PARAFIALNE XI NIEDZIELA ZWYKŁA 17.06.2018 r.

 • O godz. 10.00 - Msza św. w intencji Małżeńskich Jubilatów.
 • O godz. 16.15 – Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa
 • Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła, zaś do skarbonek przy wyjściu z kościoła odbywa się zbiórka na Wydział Teologiczny w Opolu.
 • W ub. niedzielę na remont Domu Katechetycznego zebraliśmy 3.820, zł. Za złożone dzisiaj, jak i w ciągu tygodnia ofiary, składamy serdeczne „Bóg zapłać!”
 • W ciągu tygodnia codziennie o godz. 17. 30 nabożeństwo do NSPJ; w sobotę o 18.00

 

Poniedziałek – 18.06.

 • O godz. 16.00 – Spotkanie Koła Misyjnego w Domu Katechetycznym.

 

Wtorek – 19.06.

 • Po Mszy św. wieczornej spotkanie PZ „Caritas” i grupy festynowej (na plebanii)

 

Środa – 20.06. Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

 • Po wieczornej Mszy św. – ostatnia przed wakacjami katecheza dla dorosłych; temat: Małżeństwo w odwrocie?

 

Czwartek – 21.06. Wspomnienie NMP Opolskiej.

 • Po Mszy św. wieczornej się spotkanie członków Sekcji Ekonomicznej naszej Parafialnej Rady Duszpasterskiej, poświęcone prowadzonym pracom remontowym w parafii. Spotkanie całej PRD odbędzie się na początku września br.

 

XII Niedziela Zwykła – 24.06.

Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

 • O godz. 16.15 – Uroczyste Nieszpory
 • O godz. 17.00 – ognisko dla wspólnoty Dzieci Maryi i ich rodziców
 • Kolekta za tydzień przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła.

----------------------------------------------

 • Z uwagi na wyjazd 30.06. do Szymanowa i Niepokalanowa spotkanie Kresowian w dzisiejszą niedzielę (17 bm.) nie odbędzie się. Kolejne spotkanie Kresowian - po przerwie wakacyjnej, w 3 niedzielę września.
 • We wtorek, 19 bm. odbędzie się w kościele Zbawiciela w Kluczborku kolejny koncert organowy w ramach XXXIII Kluczborskich Koncertów Organowych (szczegóły na plakacie w gablotce)
 • W przyszłą niedzielę (24. bm.) Parafia Ewangelicko-Augsburska w Kluczborku obchodzi uroczystość 730 lecia kościoła p.w. Zbawiciela oraz 490 Parafii Ewangelicko – Augsburskiej:

- 10.00 – nabożeństwo

- 16.00 – koncert Beaty Bednarz z zespołem (więcej szczegółów na plakacie)

 • Są jeszcze wolne miejsca na naszą lipcową pielgrzymkę na Litwę, Łotwę i Estonię (+ Helsinki). Ostateczna cena pielgrzymki: 1.850, zł. Ostatnie spotkanie przed pielgrzymką, przygotowujące nas do niej od strony duchowej, odbędzie się w czwartek, 28 czerwca, po Mszy św. wieczornej.
 • W piątek, 29 czerwca, będziemy obchodzili nasz odpust parafialny ku czci ŚŚ Apostołów Piotra i Pawła. Naszym odpustowym gościem i kaznodzieją będzie ks. Łukasz Waligóra, wikariusz z parafii NSPJ z Kluczborka.
 • JUŻ ZA DWA TYGODNIE, W DNIACH 30 CZERWCA – 1 LIPCA (SOBOTA - NIEDZIELA) ODBĘDZIE SIĘ W OGRODZIE PRZY PLEBANII CHARYTATYWNY XX PARAFIALNY FESTYN RODZINNY

Przewidziane są liczne atrakcje, m. in. występy artystyczne i konkursy z nagrodami. Organizatorzy Festynu zwracają się z prośbą o przekazywanie upominków, które mogłyby być wykorzystane na nagrody. Mile widziane są książki dla dzieci. Podarunki będzie można składać od 19 do 27 czerwca (w dni powszednie) w garażu przy plebanii od godz. 17.00 do 19.00.

 • Przypominamy, że na naszej stronie internetowej można zapoznać się z tekstem i plakatem informacyjnym na temat planowanych prac w otoczeniu naszego kościoła, zmierzających do podniesienia jego walorów estetycznych i stopnia bezpieczeństwa. Prace będą prowadzone na podstawie dokumentacji przygotowanej przez dra inż. arch. kraj. Łukasza Dworniczaka i zgody wydanej przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Opolu. Mamy wszelkie potrzebne pod tym względem zezwolenia na realizację zamierzonych prac (do 28. 02. 2020 r.). Ponieważ w wyglądzie otoczenia naszego kościoła wiele się zmieni, prosimy Parafian o zapoznanie się z prezentowanymi na stronie internetowej informacjami.
 • Zachęcamy do nabywania i lektury prasy religijnej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i innych tytułów;
 • Odeszli do Pana: Zbigniew Wojnarowski, Zdzisława Cisowska