OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela XVII Zwykła – 29.07

Miesiąc sierpień - miesiącem trzeźwości.

 • godz. 13.00 – Po Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, ku czci św. Krzysztofa zaparkowanych na placu przy kościele lub na parkingu. Podczas Mszy św. będziemy się modlić o błogosławieństwo Boże dla kierowców i ich pojazdów.
 • Na Ligocie Górnej po Mszy św. o godz. 9.30
 • Zachęcamy do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji pomocy misjonarzom – „Krzyś”. Składając ofiarę 1-grosz za jeden szczęśliwie przejechany kilometr, przyczyniamy się do zakupu środków transportu dla misjonarzy.
 • O godz. 16.15 – Nieszpory niedzielne.
 • Kolekta na potrzeby naszej Parafii

 

 

Czwartek – 2.08. – 1. Czwartek Miesiąca. Odpust Porcjunkuli.

 • 17.00 – Godzina Święta - Adoracja Najświętszego Sakramentu przy udziale Wspólnoty Krwi Chrystusa.

 

 

Piątek – 3.08. - 1 Piątek Miesiąca.

 • Od godz.7.30 do 9.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • Od 16.00 do 17.00 - Adoracja prowadzona przez Wspólnotę Miłość i Miłosierdzie.
 • Od 17.00 do 17.30 - Adoracja z Koronką prowadzona przez Wspólnotę NSPJ i Miłosierdzia Bożego.
 • O godz. 17.30 – Nabożeństwo do NSPJ.
 • Po wieczornej Mszy św. wymiana tajemnic w Kołach Koronkowych.
 • O godz. 19.00 – Nauka Przedchrzcielna w salce na plebanii.

 

 

Sobota – 4.08. - św. Jana Marii Vianneya, 1. Sobota Miesiąca.

 • 45 min. przed pierwszą Mszą św. jest odmawiana część Różańca św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi oraz 15 minutowe rozważanie.
 • O godz. 7.00 – Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi oraz w intencji naszych kapłanów w Diecezjalnym Dziele Modlitwy za kapłanów Oremus w dniu patrona św. Jana Marii Vianneya.
 • O godz.18.00 – Nabożeństwo ku czci Matki Bożej.

 

 

Niedziela XVIII Zwykła – 5.08.

 • Kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu
 • O godz. 13.15 – Msza św. Chrzcielna oraz w intencji rocznych dzieci.
 • Wymiana Róż Różańcowych odbędzie się w przyszłą niedzielę 12.08.
 • O godz. 16.15 – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z ucałowaniem relikwii św. s. Faustyny.
 • Przy wyjściu z kościoła do skarbonek Caritas można złożyć ofiary, które będą przeznaczone na dofinansowanie zakupu obiadów i lekarstw dla najuboższych rodzin. Kolekta na Seminarium Duchowne i diecezjalne instytucje.
 • Odpust Porcjunkuli (od kościoła Matki Bożej Anielskiej w Asyżu) można uzyskać w kościele parafialnym dzisiaj 29.07. 2 sierpnia lub w przyszłą niedzielę 5.08. Warunki zyskania odpustu: 1.Sakrament Pokuty i Komunia św., 2. Nawiedzenie kościoła, 3. Modlitwa Ojcze nasz i Wierzę…, 4. Modlitwa w intencjach Ojca św., 5.wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu.
 • Pielgrzymki: - Zapraszamy Franciszkański Zakon Świeckich i wszystkich chętnych na Pielgrzymkę do Prudnika Lasu do Sanktuarium św. Józefa – na Odpust Matki Bożej Anielskiej (Porcjunkuli) 5 sierpnia (niedziela) Wyjazd z naszej parafii o godz. 7.00, cena 35 zł.
 • - Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę od 14 do 18 sierpnia. Zapisy w Kancelarii parafialnej cena znaczka 20 zł.
 • Uroczystość Odpustu Kalwaryjskiego Zaśnięcia Matki Bożej na Kalwarii w Praszce 12 sierpnia o godz. 10.30 szczegóły na plakacie
 • Odeszli do Pana:, śp. Sebastian Pasek l. 49, śp. Roman Dudek l. 85, pogrzeb poniedziałek godz. 10.30, śp. Janina Wakaluk l. 78, pogrzeb poniedziałek godz. 12.00, śp. Mieczysław Praszczyk l. 89 poniedziałek godz. 13.30