Numer konta: 29 8876 0009 0035 1418 2000 0002

 

Notatka informacyjna (RODO)

Strona Internetowa Parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku mbwwkluczbork.pl  jest wydawana przez rzymsko-katolicką Parafię Matki Bożej Wspomożenia Wiernych ul. Marii Skłodowskiej Curie 8, 46-200 Kluczbork i jest przeznaczona wyłącznie do użytku wewnętrznego członków tej wspólnoty parafialnej. Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie Internetowej parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone zostały na podstawie prawa.

 

Intencje mszalne 07.01. - 13.01.2019 (poprawione)

PONIEDZIAŁEK – 07.01. 2019r. – dzień powszedni

6.15 Dziękczynna, z prośbą o błog. Boże, opiekę MB i zdrowie nad Kazimierzem Arczyńskim w 80 r. urodzin i o łaski potrzebne w całej rodzinie.

7.00 1) Za ++ rodziców Wandę w 2 r. śm. i Adama Siemek, + brata Adama, ++ z rodziny obu stron i o błog. Boże, zdrowie, opiekę MB nad całą rodziną.

2) Za Parafian.

18.00 Za + syna Andrzeja, Adelę i Stanisława Alenowicz, Adelę i Stanisława, ++ Mariannę, Weronikę Jana i Mieczysława, Cecylię i Stanisława Kamyszek, ++ Władysławę i Stefana Szkop i o zdrowie, błog. Boże w rodzinie.

WTOREK – 08.01. 2019r. – dzień powszedni 

6.15 Za ++ żołnierzy Armii Radzieckiej pochowanych na kluczborskim cmentarzu.

7.00 1) Za Parafian.

2) intencja wolna

18.00 Za + męża Franciszka Poremba, rodziców Agnieszkę i Wiktora Kowalczyk, ++ teściów, ++ z rodziny Poremba, Kucierajter i Grzemba.

ŚRODA – 09.01.2019r. – dzień powszedni 

6.15 Dziękczynna, z prośbą o zdrowie, błog. Boże, opiekęMB nad Małgorzatą i Jarosławem w 22 r. ślubu i o łaski w całej rodzinie. 

7.00 1) Za Parafian.

2) intencja wolna

18.00 Za + Marię Kunicką w 18 r. śm., + ojca Józefa, siostrę Alinę, ++ z rodziny obu stron i o zdrowie, błog. Boże, opiekę MB nad całą rodziną.

CZWARTEK – 10.01.2019r. – dzień powszedni 

6.15 Z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi dla Mateusza Dębskiego z okazji rocznicy urodzin.  

7.00 1) Za + mamę Marię Bryś w 3 r. śm., + tatę Huberta, brata Jerzego, ++ z rodziny obu stron i o zdrowie, błog. Boże w rodzinie.

2) Za ++ dziadków Stefanię i Hieronima Garbowskich i za ++ z rodziny obu stron.

18.00 Za + męża i ojca Józefa Zaremba w 30 r. śm.

PIĄTEK – 11.01.2019r. – dzień powszedni

6.15 Za + ks. proboszcza Bernarda Jurczyka o łaskę nieba. 

7.00 Za + Katarzynę Kasperską w 5 r. śm.

9.00   Za ++ rodziców Piotra i Józefę Sterniuk, ++ Juliannę i Wacława Majcher, ++ z rodziny oraz z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi w całej rodzinie. 

18.00 Za + męża Tadeusza Sumara w 10 r. śm., ++ rodziców, + brata Romana, + Andrzeja, ++ z rodziny obu stron oraz dziękczynna z prośbą o zdrowie, błog. Boże i opiekę Maryi dla syna Jacka z w 50 r. urodzin i o łaski  w rodzinie.

Sobota - 12.01.2019 r.

6.15 Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o światło Ducha św. na czas składania egzaminów dla synów Adriana i Kamila oraz o wytrwanie w wierze. 

7.00 Za + tatę Henryka Bortnika w 6 r.  śm. 

17.00 w j. niemieckim: Za ++ rodziców Gertrudę w 10 r. śm. i Józefa Sawickich, ++ z pokrewieństwa obu stron i o błog. Boże i zdrowie w całej rodzinie.

18.00 Nabożeństwo Maryjne.

18.30 Msza św. wspólna: 

1) Za + Józefę Zdaniewską w 3 r. śm., ++ z rodziny obu stron i o zdrowie, błog. Boże w rodzinie.

2) Za + męża Wiesława, ++ jego rodziców Stanisława i Henrykę, + brata Stanisława i szwagra Bogdana.

3) Za + męża i ojca Tadeusza Chrobaka w 16 r. śm., ++ z rodziny obu stron i o błog. Boże, zdrowie w rodzinie.

4) Za + ojca Jana Zawada w 13 r. śm. i + mamę Mariannę Zawada.

5) Za ++ rodziców Bronisławę i Leona Zaborskich, Stanisławę i Józefa Syguła, + męża Jana, ++ szwagrów Czesława i Zygmunta, ++ z rodziny obu stron i o zdrowie, błog. Boże w rodzinie.

6) Za + Helenę Sojka, + bratanka Grzegorza Sojka, ++ z rodziny Sojków, Barwickich i Mońko i o błog. Boże w rodzinie.

7) Za + syna Tomasza Nowak w 11 r. śm., + męża Stanisława, brata Czesława, zięcia Arkadiusza, ++ rodziców Wiktorię i Antoniego Straszak i za ++ teściów Nowak.

8) Za + męża Huberta Dzierson, ++ rodziców Marię i Józefa, ++ teściów Wiktorię i Piotra, ++ z rodziny obu stron i o zdrowie, błog. Boże w rodzinach Jantos Kokot i Dzierson.

9) Przez wstawiennictwo Matki Bożej Wspomożenia Wiernych z prośbą o powrót do zdrowia  i ulgę w cierpieniu dla kuzynki Jolanty. 

10) O błogosławieństwo Boże i opiekę Maryi i św. Józefa dla mamy Józefy z okazji kolejnej rocznicy urodzin. 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO- 13.01.2019 r. 

7.00 Za + Eugeniusza Storożyńskiego w rocznicę śm., ++ z rodziny i o zdrowie, błog. Boże w rodzinie.

Po Mszy: Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP

8.30 1) Za + męża Wincentego Zgoninę w 2 r. śm., ++ z rodziny obu stron i z prośbą o zdrowie, błog. Boże opiekę MB dla Reginy i całą rodziną. 

2) Za + Józefa i syna Jana Dul w 1 r. śm., ++ z rodziny obu stron oraz o błog. Boże  i zdrowie dla całej rodziny a szczególnie w intencji Reginy. 

10.00 1) Za + Danutę Golińską, ++ z rodziny obu stron i z prośbą o błog. Boże, zdrowie, opiekę MB nad całą rodziną.

2) Za ++ rodziców Piekiełek, ++ z rodziny obu stron i o błog. Boże w rodzinie.

12.00 Za ++ rodziców Lidię i Albina Rumijowskich, dziadków Karolinę i Władysława Szlapińskich i ich syna Zygmunta, ciocię Annę, wujka Michała Majdra, + Kazimierza Lech, + chrzestną Lusię i o błog. Boże w rodzinie.

15.00 Msza św. wspólna:

1) Za + mamę Mariannę Korpowską w 6 r. śm. + ojca Władysława, ++ z rodziny obu stron i o zdrowie, błog. Boże w rodzinie.

2) Za + syna Rafała Kośnego, ++ rodziców, + siostrę Teresę i o zdrowie, błog. Boże w całej rodzinie.

3) Za + Mirosława Paradowskiego i za ++ z rodziny obu stron.

4) Za ++ rodziców Leokadię i Franciszka Lech, + szwagra Zbigniewa i za ++ z rodziny obu stron.

5) Za + męża Zdzisława Łotockiego w 8 r. śm., ++ z rodziny obu stron i o zdrowie, błog. Boże w rodzinie.

6) Za + Helenę Krawczyk w 30 dniu po śm., + Józefa i za ++ z rodziny obu stron.

7) Za + męża Antoniego w 15 r. śm., ++ siostrę Monikę z jej mężem Stanisławem, ++ 4 braci, ++ rodziców i z rodziny obu stron i o błog. Boże w rodzinie.

8) Za + Mieczysława Hoffman (w dniu jego ziemskich urodzin).

9) Za + Irenę Waldun w 1 r. śm. i za wszystkich ++ z rodziny Waldun.

10) Za + Danutę Ożga i za ++ z rodziny obu stron. 

11) Za + Kornelię Klaudię – ofiaruje ciocia Lucyna. 

12) Za + męża Wiesława Czekaj w 12 r. śm., + ojca Michała Raj, ++ z rodziny z obu stron oraz o Boże błogosławieństwo, opiekę Maryi i zdrowie w rodzinie. 

13) Za ++ rodziców: Annę w 23 r. śm. i + ojca Józefa Krzysztofów, ++ dziadków Marię i Bronisława Wiszniewskich, ++Witolda, Izabelę i Marcina Rotter, ++ Zofię, Jana i Stanisława Szymańskich, + Edwarda Ostowicza, ++ z rodziny z obu stron, + kolegę Krystyna Goździka. 

14) Za + mamę Jadwigę Safaryn w 5 r. śm., + ojca Eugeniusza, ++ z pokrewieństwa  z obu stron oraz o błogosławieństwo Boże w rodzinie. 

17.00 Za + Piotra Siekaluk w kolejną r. śm., + Józefa Srebniaka i o zdrowie, błog. Boże w całej rodzinie. 

9.30 Ligota Górna - Za + ojca Rudolfa w kolejną rocznicę śm., + mamę Weronikę, + brata Jana Wancel, ++ z rodziny obu stron i z prośbą o zdrowie, błog. Boże w rodzinie.

05 stycznia 2019