Numer konta: 29 8876 0009 0035 1418 2000 0002

 

Notatka informacyjna (RODO)

Strona Internetowa Parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku mbwwkluczbork.pl  jest wydawana przez rzymsko-katolicką Parafię Matki Bożej Wspomożenia Wiernych ul. Marii Skłodowskiej Curie 8, 46-200 Kluczbork i jest przeznaczona wyłącznie do użytku wewnętrznego członków tej wspólnoty parafialnej. Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie Internetowej parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone zostały na podstawie prawa.

 

INTENCJE MSZALNE 18.07.2022 – 24.07.2022

Poniedziałek, 18 lipca 2022r. dzień powszedni

7.00 Za ++ rodziców Annę i Józefa Sańskich, + syna Alojzego, + brata Jerzego, + szwagra Józefa, ++ z pokrewieństwa z obu stron oraz o Boże błog., zdrowie w rodzinie.

9.00 Za + Joachima o łaskę nieba (greg.)

17.30 Różaniec

18.00 1. Z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błog., zdrowie i opiekę Maryi dla wnuczki Zofii Śliwińskiej z okazji 14 r. ur.

2. Za + męża i tatę Tadeusza Szczepańskiego (1r.śm.) o łaskę nieba.

 

Wtorek, 19 lipca 2022r. dzień powszedni

7.00 Za + żonę Jadwigę, ++ rodziców Włodzimierę i Witolda Żukowskich, ++ teściów Eugeniusza i Karolinę Lisek, + siostrę Mariolę, ++ z rodziny o łaskę nieba.

9.00 Za + Joachima o łaskę nieba (greg.)

17.30 Różaniec w intencji młodego pokolenia.

18.00 Za ++ rodziców Helenę i Kazimierza Piorun, + szwagra Jana, ++ z rodziny z obu stron oraz o Boże błog., zdrowie i opiekę Maryi w rodzinie.

 

Środa, 20 lipca 2022r. bł. Czesława, patrona diecezji opolskiej

7.00 1. Za + Joachima o łaskę nieba ( greg.).

2. Za + zięcia Włodzimierza Idzik, jego + żonę Małgorzatę oraz o Boże błog., zdrowie i opiekę Maryi w rodzinie.

9.00 Za + wnuka Kamila (z okazji ziemskich ur.) o łaskę nieba.

17.30 Różaniec.

18.00 1. W intencji dzieci poczętych a nienarodzonych o potrzebne łaski, o Boże błog. dla matek tych dzieci, w intencji małżeństw, rodzin dzieci naszej parafii.

2. Z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błog., zdrowie, opiekę Maryi i św. Józefa, dary Ducha Św. dla Bogusławy Ornatowskiej - Kutyma z okazji r. ur.

 

Czwartek, 21 lipca 2022r. dzień powszedni

7.00 Za + Joachima o łaskę nieba (greg.)

9.00 Za + syna Piotra Mazurskiego, ++ z rodziny i dusze w czyśćcu cierpiące.

17.30 Różaniec

18.00 Za + Czesława Błaszczyka – 30 dzień po śmierci – o łaskę nieba.

 

Piątek, 22 lipca 2022r. święto św. Marii Magdaleny

7.00 1. Za + mamę Bożenę Grześniak - 30 dzień po śmierci – o łaskę nieba.

2. Za + męża Stanisława Wagner (14r.śm.), ++ z rodziny Wagner i Dyła oraz o Boże błog., zdrowie i opiekę Maryi w rodzinie.

9.00 Za + Joachima o łaskę nieba (greg.).

17.30 Nabożeństwo do NSPJ.

18.00 1. Za + męża Czesława, + Olgę Szymańską (27r.śm.), + ojca Mikołaja, + siostrę Stanisławę oraz o Boże błog., zdrowie i opiekę Maryi dla Marii Jarczak.

2. Za + mamę Stefanię Bogdanowicz (w dniu 100 r. ziemskich ur.), + tatę Bogdana, + brata Adama, ++ z rodziny o łaskę nieba.

 

Sobota, 23 lipca 2022r. święto św. Brygidy, patronki Europy

7.00 1. Za ++ Gertrudę, Bronisława i Janka Karaś, ++ dziadków Annę i Józefa oraz Annę i Pawła Seemann o łaskę nieba.

2. Za + Joachima o łaskę nieba.

13.00 Ślub rzymski: Dawid Ciach i Weronika Knieć.

15.00 Ślub rzymski: Ireneusz Janas i Sandra Leszczyńska.

16.00 Chrzest św.: Lara Zofia Gadowska.

17.00 Msza św. w j. niemieckim: Za + Joachima o łaskę nieba (greg.)

18.00 Nabożeństwo do NMP.

18.30 Msza św. wspólna: Z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błog., zdrowie i opiekę Maryi dla rodziców Eugenii i Jana Tomczyk z okazji 66r. zaślubin.

Przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy, z prośbą o dalsze Boże błog., zdrowie i opiekę Maryi w rodzinach: Urbańskich, Kapela, Weremij i Buda a także dla kapłanów pracujących w naszej parafii. Z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błog., zdrowie i opiekę Maryi dla Małgorzaty Rzepka i Zofii Chowaniec.

Za ++ Otylię i Józefa Rzepka. Za + Zofię Topolewską.

Za ++ braci: Jana (5r.śm.) i Józefa Niksdorf, ++ rodziców Gertrudę i Herberta, ++ dziadków. Za + Alicję Janicką (3r.śm.), ++ z rodziny Janickich, Hałunka, Uchańskich i Jerzyk o łaskę nieba. Za + Barbarę, ++ rodziców Marię i Henryka Kapela, + Tadeusza Weremij, + Mieczysława Budę, ++ z rodziny. Za + Krzysztofa, ++ rodziców Stefanię i Teofila Urbańskich, ++ z rodziny. Za ++ Krystynę, Annę i Wiktorię Langner o łaskę nieba oraz o Boże błog., zdrowie i opiekę Maryi w w/w rodzinach.

Niedziela, 24 lipca 2022r. XVII Niedziela Zwykła – św. Krzysztofa

7.00 1. Za + Joachima o łaskę nieba (greg.).

2. Za + Pawła Droździel (4r.śm.) oraz o Boże błog., zdrowie w rodzinie.

8.30 1. Z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błog., zdrowie, opiekę Maryi oraz św. Józefa w rodzinie Wielki, Tyla i Szwancarz.

2. Za ++ rodziców Helenę i Eryka Tyla, ++ dziadków Woźny i Tyla o łaskę nieba.

10.00 Suma:

1. Jubileusze małżeńskie: Z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błog., zdrowie, opiekę Maryi oraz św. Józefa dla Katarzyny i Grzegorza Orzechowicz z okazji 28 r. zaślubin.

2. Za ++ Eligię i Kazimierza Handziuk, ++ dziadków Stefana i Janinę Lorek o łaskę nieba.

  1. 1. Za + tatę Tadeusza Strzałkowskiego (3r.śm.) o łaskę nieba.

2. Chrzest św.: Michał Ignacy Paszko

15.00 Msza św. wspólna:

Z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błog., zdrowie i opiekę Maryi i św. Józefa dla Franciszka Hartl z okazji r. ur.

Z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błog., zdrowie i opiekę Maryi dla Doroty i Dariusza z okazji 15 r. zaślubin oraz dla dzieci: Julii i Jacka.

Z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błog., zdrowie i opiekę Anioła Stróża dla wnuczki Aidy Bieniaszewskiej z okazji 1 r. ur. i chrztu św.

O Boże błog., zdrowie i opiekę Maryi dla Małgorzaty Rzepka i Zofii Chowaniec.

Za ++ Otylię i Józefa Rzepka. Za + Zofię Topolewską. Za + Radosława Rogozińskiego.

W 30 dzień po śmierci: + Piotra Mielcarek, + Krystyny Cichoń, + Stanisława Śliwy prosząc dla nich o łaskę nieba. Za ++ rodziców Marię i Józefa Grzegorz, + męża Maksymiliana, + Julię Koj. Za ++ rodziców Franciszkę i Franciszka Jóźwiak, ich ++ córkę Renatę z mężem Rudolfem, + Dorotę i jej + ojca Gintera. Za + żonę Dorotę Golenia, ++ rodziców Łucję i Franciszka, + Martę Mrugalla. Za ++Zofię i Franciszka Lachowicz, ++ z rodziny.

Za ++ rodziców Janinę i Macieja Chodubskich, ++ z rodziny. Za + Lidię Niemczyk (w dniu ziemskich ur.), ++ z rodziny z obu stron.Za + Jana Mazur (17r.śm.), + Henrykę (r.śm.), + Mariana Urbańskiego, ++z rodziny Mazurów i Voitów o łaskę nieba oraz o Boże błog., zdrowie i opiekę Maryi w w/w rodzinach.

16.00 Nieszpory.

19.00 Za + Alfredę Doleczek - 30 dzień po śmierci – o łaskę nieba.

09.30 Ligota Górna: Za ++ z rodziny Podkówków o łaskę nieba.

17 lipca 2022