Numer konta: 29 8876 0009 0035 1418 2000 0002

 

Notatka informacyjna (RODO)

Strona Internetowa Parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku mbwwkluczbork.pl  jest wydawana przez rzymsko-katolicką Parafię Matki Bożej Wspomożenia Wiernych ul. Marii Skłodowskiej Curie 8, 46-200 Kluczbork i jest przeznaczona wyłącznie do użytku wewnętrznego członków tej wspólnoty parafialnej. Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie Internetowej parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone zostały na podstawie prawa.

 

Intencje mszalne 20.05. - 27.05.2019r.

 PONIEDZIAŁEK – 20.05.2019 - dzień powszedni

6.15 Dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, opiekę Maryi i św. Rity  o zdrowie dla Rity z okazji imienin, jej synów i całej rodziny. 

7.00 Za + tatę Stanisława Zalewskiego, + siostrę Krystynę Orczykowską.

18.00 1) Za + Janinę Chabera w 1 r. śm., ++ z rodziny z obu stron i o błog. Boże w całej rodzinie. 

2) Za + męża Bolesława Zgoda w 17 r. śm., ++ z rodziny z obu stron i z prośbą o zdrowie, błog. Boże, opiekę Maryi nad całą rodziną.

WTOREK - 21.05.2019r. 

św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika  

6.15 Za + Gertrudę Wożniak w 11 r. śm. i o błog. Boże w całej rodzinie. 

7.00 Za + męża Józefa Glados, + córkę Teresę, ++ z pokrewieństwa z obu stron oraz z prośbą o błog. Boże i zdrowie w całej rodzinie.  

18.00 1) Za ++ rodziców Bronisławę i Michała Bilskich, + Marię Bilską, ++ z rodziny z obu stron oraz  z prośbą o Boże błog. w całej rodzinie.

2) Za + mamę Eleonorę Przewloka w 18 r. śm., + męża Stefana Ostroga w 12 r. śm., ++ z rodziny oraz o Boże błog. i opiekę Maryi nad całą rodziną.

ŚRODA – 22.05.2019r. - dzień powszedni

6.15 Za Parafian. 

7.00 Za + mamę Fridę Warchoł, + tatę Stanisława, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie. 

18.00 1) Za ++ mamę Julię, + ojca Stanisława Sarwa, ++ z rodziny z obu stron, dusze czyśćcowe i o błog. Boże i zdrowie w rodzinie.

2) Za + Teklę Białecką w 1 r. śm., + jej syna Wojciecha i za ++ z rodziny.

CZWARTEK – 23.05.2019r. - dzień powszedni

6.15 Za + żonę Stanisławę Wyczółkowską-Lewandowską, ++ Marię i Mieczysława Wyczółkowskich, dusze czyśćcowe i o zdrowie, błog. Boże w rodzinie.

7.00 Za + ojca Stanisława Huńka w 24 r., + brata, ++ rodziców, ++ z pokrewieństwa z obu stron i o błog. Boże w całej rodzinie. 

18.00 1) Za + brata Edwarda Makuch w 32 r. śm., ++ rodziców, wnuków, rodzeństwo z rodzinami i z prośbą o błog. Boże nad całą rodziną.

2) Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie, Boże błogosławieństwo, opiekę MAryi i dary Ducha Św. dla Magdaleny Piszczałka z okazji r. urodzin.

PIĄTEK - 24.05.2019r.

Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych  

6.15 Za + ks. proboszczów: Zygmunta Curzydłę i Bernarda Jurczyka o łaskę nieba. 

7.00 Za + żonę Krystynę, ++ rodziców z z obu stron, ++ braci Zdzisława i Wiesława, szwagierkę Helenę, ++ szwagrów Władysława, Juliana i Stanisława oraz z prośbą o błog. Boże i zdrowie w rodzinie.

9.00 W intencji budowniczych, fundatorów naszego kościoła oraz  dobroczyńców naszej parafii, by Pan Bóg żyjącym błogosławił a ++ przyjął do chwały nieba. 

18.00 1) Dziękczynna, z prośbą o błog. Boże, zdrowie, opiekę Maryi nad Kamilem Skwara. 

2) Za ++ Edytę Spyra w 1 r. śm., + Józefa, ++ rodziców Joannę i Alfonsa Pawełek, ++ rodzeństwo, ++ Katarzynę i Bronisława Skoczylas oraz o Boże błogosł. w rodzinie. 

19:30 W intencji młodzieży naszego miasta

Sobota - 25.05.2019r. - dzień powszedni

6.15 O szczęsliwy powrót pielgrzymów z Fatimy. 

7.00 Za + Wiktorię Prajsinger, + Zofię Korniak, ++ Janinę i Adolfa Urbańskich, ++ sąsiadów.

17.00 Msza w j. niemieckim: Za + ojca Michała w 24 r. śm., + mamę Józefę, + bratanka Andrzeja Borowiczów, ++ dziadków i z rodziny z obu stron oraz o błog. Boże i zdrowie w rodzinie.

18.30 Msza święta wspólna: 

1) Za ++ Marię i Antoniego Przewloka, ++ rodziców z obu stron, + Edwarda Zamora, ++ z rodzin Kałuża i Krause, ++ Marię i Łukasza Wiśniewskich, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące. 

2) Dziękczynna, z prośbą o błog. Boże, opiekę Maryi Królowej Kapłanów, zdrowie dla syna księdza Grzegorza Jańskiego w 23 r. święceń kapłańskich.

3) Za + męża i ojca Bogdana Kwiatkowskiego (z okazji ziemskich urodzin) i ++ z rodziny.

4) Za + męża Henryka Kubot, + tatę Stefana Bednarek oraz o zdrowie, błog. Boże, opiekę Maryi nad całą rodziną.

5) Za + Rozalię Rakoczy w 13 r. śm.,++ z rodziny z obu stron o łaskę nieba. 

6) Za + Artura Skrzypczyk, ++ z rodziny z obu stron oraz o błog. Boże, zdrowie i opiekę Maryi nad całą rodziną.

7) Dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błog. zdrowie, opiekę Maryi nad Joanną w dniu urodzin oraz o łaski potrzebne w całej rodzinie.

8) Za ++ mamy: Karolinę Auguścik, Irenę Rabiega, Gabrielę Winiarską o łaskę nieba. 

9) Za + Ludosławę Meniów w 7 r. śm., ++ z rodziny z obu stron oraz o błog. Boże, zdrowie i opiekę Maryi nad całą rodziną.

10) Dziękczynna z okazji 50 r. przyjęcia I Komunii św. dla Elżbiety oraz za + kuzyna Zbigniewa.

11) Za + matkę Genowefę Bródka w 5 r. śm., + ojca Józefa Bródka, + męża Edwarda Byczyńskiego, ++ teściów Emilię i Stanisława Byczyńskich, ++ z rodziny z obu stron oraz o błog. Boże w rodzinie.

VI Niedziela Wielkanocna - 26.05.2019r.

Odpust Parafialny oraz Dzień Matki

7.00 Za ++ Annę, Jana, Mirosławę i Ryszarda Horbal, Norberta, Franciszkę, Józefa i Ryszarda Klima oraz o zdrowie, błog. Boże w rodzinie.

8.00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

8.30 1) Za + męża Pawła Zgoninę w 5 r. śm., ++ z pokrewieństwa z obu stron i o zdrowie, błog. Boże, opiekę Maryi nad całą rodziną,

2) Za + męża Bronisława Jankowskiego w 11 r. śm., ++ z rodziny z obu stron, + brata Tadeusza, siostrę Janinę, ++ z rodziny Salskich i o błog. Boże, zdrowie w rodzinie.

10.00 1) Dziękczynna, z prośbą o błog. Boże, zdrowie, opiekę Maryi nad synem Andrzejem w 40 r. urodzin i o łaski potrzebne w całej rodzinie.

2) W intencji Rzemiosła

12.00 Suma Odpustowa:

1) W intencji Parafian, dobroczńców naszej parafii, by Pan Bóg żyjącym błogosławił a ++ przyjął do chwały nieba. 

2) Z okazji Dnia Matki w intencji wszystkich matek naszej parafii o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi a dla ++ o łaskę nieba. 

3) W intencji ks. diakona Radosława Radziwonia z łaskę świetego kapłaństwa, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Św. oraz opiekę Maryi Wspomożycielki Wiernych. 

4) Za + mamę Aleksandrą, + ojca Władysława Żehaluk, + brata Ryszarda i siostrę Krystynę i Boże błog. w rodzinie.

15.00 Msza święta wspólna:

1) Za ++ rodziców Agnieszkę i Wojciecha Juszczak, ++ Helenę i Stefana Dawid, ++ Andrzeja, Otylię i Franciszka Sobczyk, ++ Teresę i Jana Arnd oraz z prośbą o błog. Boże, zdrowie w całej rodzinie.

2) Za ++ rodziców Gertrudę i Alojzego Zygmuntów, ++ braci: Józefa i Pawła, ++ teściów Teodora i Franciszkę Jędrzej, ++ z rodziny z obu stron i z prośbą o błog. Boże, zdrowie w rodzinie.

3) Za + Tadeusza Kata w 2 r. śm., ++ z rodziny z obu stron oraz z prośbą o błog. Boże, zdrowie i opiekę Maryi nad całą rodziną.

4) Za ++ Zygmunta, Bolesława, Stanisława i Wiktorię Grygiel, ++ z rodziny Kukuł oraz o błog. Boże zdrowie w rodzinie.

5) Dziękczynna, z prośbą o błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie dla Danuty, Ireny, Małgorzaty i Jana z okazji ich urodzin oraz o łaski potrzebne w całej rodzinie.

6) Za + żonę Danutę Piszczałka w 9 r. śm., ++ rodziców Michalinę i Józefa Piszczałków i za + brata Jana o łaskę nieba. 

7) Za ++ rodziców Ligię i Zbigniewa Sawickich, + Sylwestra Kłos, ++ z rodziny.

8) Za + Andrzeja Dudek w 2 r. śm., ++ rodziców, ++ z rodziny z obu stron.

9) Dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, opiekę Maryi oraz o zdrowie dla mamy Wandy Tokar z okazji Dnia Matki.

10) Dziękczynna, z prośbą o błog. Boże, opiekę Maryi i o zdrowie nad Marią Czekańską z okazji jej urodzin i imienin.

11) Za + tatę Adama Przedpełskiego, ++ z rodziny z obu stron oraz o błog. Boże, opiekę Maryi i zdrowie w całej rodzinie.

12) Dziękczynna, z prośbą o błog. Boże, światło Ducha św., opiekę Maryi, zdrowie dla Mateusza Jochem w 18 r. urodzin oraz o wszelkie łaski w całej rodzinie.

13) Za + mamę Anielę Mazepa, + ojca Michała, ++ z rodziny z obu stron.

14) Przez wstawiennictwo św. Jana Bosko, z prośbą o światło Ducha św., i powrót na drogę sakramentalną oraz o nawrócenia dla krewnych i błog. Boże w rodzinie.

15) Przez wstawiennictwo św. Jana Wianeja o łaskę zbawienia dla konających i dusze w czyśćcu cierpiące.

16) Za + męża i ojca Jerzego Lisurek, + matkę Agnieszkę, ++ rodziców Klemensa i Małgorzatę Żyzno, ++ siostry, siostrzeńców oraz z prośbą o błog. Boże, zdrowie, opiekę Maryi nad całą rodziną.

17) Przez wstawiennictwo Matki Bożej Uzdrowienia Chorych z prośbą o szczęśliwy zabieg i powrót do zdrowia dla Teresy oraz o łaski w całej rodzinie.

18) Za + mamy: Wiesławę Stefaniak w 1 r. śm., + Helenę Cechol w 1 r. śm. i za ++ z rodziny z obu stron.

19) Za + Kazimierza Kokot, ++ z rodziny z obu stron oraz o błogosł. Boże, zdrowie i opiekę Maryi w rodzinie.

20) Za ++ rodziców Florentynę i Karola Paluch, + Ludwika Paluch w 2 r. śm., ++ dziadków oraz ++ z rodzin: Mitek, Noga, Niklewicz a także o Boże błogosł. w rodzinie. 

21) Przez wstawiennictwo Matki Bożej Uzdrowienia Chorych z prośbą o szczęśliwy zabieg i powrót do zdrowia dla córki Beaty oraz o Boże błogosł. w rodzinie. 

22) Za + Józefa Grześlak, ++ z rodziny z obu stron.

23) Za + babcię Annę, + ojca Karola, ++ z rodziny oraz o błogosł. Boże w rodzinie. 

19.00 Za ++ siostrę Marię Komarnicką ., brata Józefa, ++ rodziców Jana i Michalinę Troszczanka.

9.30 Ligota Górna: Przez wstawiennictwo MB Królowej Różańca św. z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie i dalszą opiekę dla członków Różańca św.

18 maja 2019