Numer konta: 29 8876 0009 0035 1418 2000 0002

 

Notatka informacyjna (RODO)

Strona Internetowa Parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku mbwwkluczbork.pl  jest wydawana przez rzymsko-katolicką Parafię Matki Bożej Wspomożenia Wiernych ul. Marii Skłodowskiej Curie 8, 46-200 Kluczbork i jest przeznaczona wyłącznie do użytku wewnętrznego członków tej wspólnoty parafialnej. Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie Internetowej parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone zostały na podstawie prawa.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
 • Serdecznie witamy Gości i Parafian w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na WMSD w Opolu i inne instytucje diecezjalne.

 • W dniu dzisiejszym kończy się okres przyjmowania Komunii św. wielkanocnej.

 • W miesiącu czerwcu od poniedziałku do piątku adoracje Najświętszego Sakramentu kończyć się będą Litanią do Serca Pana Jezusa (około godz. 17.40).

 • W środę przypada 107 rocznica konsekracji naszego kościoła parafialnego. Msza św. w intencji budowniczych i dobrodziejów o godz. 18.00. Kiermasz odbędzie się w niedzielę 14 czerwca. Uroczysta Msza św. o godz. 10.00.

 • W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zwana popularnie Bożym Ciałem. Z powodu pandemii i ograniczeń dotyczących większych zgromadzeń w tym roku nie będzie procesji eucharystycznej przez miasto. Za to po 4 pierwszych mszach świętych przejdziemy w procesji wokół kościoła. Podczas każdej z tych procesji odprawimy jedną stacje. Od godz. 16.00 - 19.00 w kościele Adoracja Najśw. Sakramentu a od godz. 20.00 czuwanie modlitewne dla wszystkich, z akompaniamentem zespołu muzycznego, przygotowane przez ks. Radka.

 • W Oktawie Bożego Ciała procesja po Mszy św. o godz. 18.30.

 • W sobotę, 13 czerwca, o godz. 18.00 różaniec fatimski, 18.30 Msza św. z kazaniem fatimskim a następnie procesja z figurą Maryi i Najświętszym Sakramentem. Będzie możliwość zakupienia świec u ministrantów.

 • Spowiedź codziennie przed Mszą św. Dodatkowo spowiadamy od poniedziałku do piątku od godz. 17.00 – 18.00. W sobotę od 16.00 – 17.00.

 • W tym tygodniu kancelaria w czwartek nieczynna!

 • W przyszłą niedzielę zbiórka do skarbon na dom katechetyczny.

 • Składamy wielkie podziękowania wszystkim, którzy w tych trudnych dniach wspierają finansowo naszą parafię. Ofiary można składać na konto: 56 8876 0009 0035 1418 2000 0001

 • Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 18-22.08.2020r. Ze względu na pandemię będzie przebiegała inaczej niż zwykle: W skład grupy może wejść jedynie (20-40 osób), pielgrzymi nie będą na trasie pielgrzymki nocować ani spożywać przygotowanego przez poszczególne miejscowości posiłku, każdy dzień pielgrzymowania wiąże się z powrotem na nocleg do swojego domu, pątnicy będą pielgrzymować w dwóch grupach (po 20 osób), które będą wymieniać się codziennie w połowie trasy. Zapisy odbywać się będą jedynie drogą elektroniczną lub telefonicznie bezpośrednio u ks. Łukasza Waligóry email: kslukasz2016@gmail.com tel. (77) 411 90 37.W pielgrzymce mogą wziąć udział jedynie osoby pełnoletnie. Górną granicą wieku pielgrzyma jest 65 lat.

 • Zapowiedzi przedmałżeńskie: Szymon Łupicki z Kluczborka i Patrycja Staniszewska z Kluczborka zapowiedź III; Krzysztof Sowada z Kluczborka i Izabela Kubacka z Praszki zapowiedź III; Daniel Skrzypek z Kuniowa i Magdalena Latańska z Kluczborka zapowiedź II, Kamil Pluta z Kochłowic i Aleksandra Pachołek z Kluczborka zapowiedź I, Dariusz Dąbrowski z Kluczborka i Magdalena Seifert z Kluczborka zapowiedź I, Perużyński Michał z Kluczborka i Tabisz Kamila z Kluczborka zapowiedź I, Leszczuk Grzegorz z Mątewki i Katarzyna Cudak z Kluczborka zapowiedź I.

 • Do Domu Ojca odszedł: + Joachim Gromotka l. 86. Wieczny odpoczynek…

08 czerwca 2020