Numer konta: 29 8876 0009 0035 1418 2000 0002

 

Notatka informacyjna (RODO)

Strona Internetowa Parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku mbwwkluczbork.pl  jest wydawana przez rzymsko-katolicką Parafię Matki Bożej Wspomożenia Wiernych ul. Marii Skłodowskiej Curie 8, 46-200 Kluczbork i jest przeznaczona wyłącznie do użytku wewnętrznego członków tej wspólnoty parafialnej. Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie Internetowej parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone zostały na podstawie prawa.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XIX Niedziela Zwykła

Drodzy Parafianie! Trwający czas epidemii zmusza nas nadal do respektowania pewnych ograniczeń i reżimów, zawartych m.in. w dekrecie Biskupa Opolskiego z 28 maja br. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Potraktujmy to nie tylko jako obowiązek, ale także jako wyraz miłości i szacunku dla bliźniego. Szanujmy nawzajem swoje obawy i ostrożność, nawet jeśli
w innych przestrzeniach bywają ona lekceważone. (Zachowajmy też odpowiedni porządek przy przystępowaniu do Komunii św. Niech najpierw podchodzą do niej wierni, którzy pragną przyjąć ją na rękę, a następnie chcący przyjąć ją do ust. Przypominam, że przyjmujący Komunię św. na rękę powinni spożyć ją przed odejściem od ołtarza). Trwajmy też nadal na modlitwie o ustanie epidemii, za jej ofiary, za chorych oraz tych, którzy niosą im pomoc.

 • Serdecznie witamy Gości i Parafian w XIX Niedzielę Zwykłą i zapraszamy na 16.00 na Nieszpory niedzielne. Dziś o godz. 15.50 zmiana tajemnic różańcowych.
 • W miesiącu sierpniu nie ma Mszy św. o godz. 18.30.
 • We wtorek o godz. 17.30 różaniec w intencji młodego pokolenia.
 • W środę,  12.08., o godz. 17.00 nabożeństwo ku czci św. Józefa prowadzi grupa św. Józefa.
 • W czwartek, 13 sierpnia, zapraszamy na 18.00 na Mszę św. fatimską z kazaniem, które wygłosi ks. Waldemar Musioł, dyr. Wydziału Duszpasterskiego Kurii Biskupiej w Opolu, na różaniec fatimski i procesję z figurą Maryi. Świece można przed Mszą św. nabyć u ministrantów
 • W piątek, godz. 17.30, nabożeństwo do NSPJ  – Wspólnota Miłosierdzia Bożego.
 • W sobotę, 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMPanny. Porządek Mszy św. niedzielny.    
 • Spowiedź codziennie przed Mszą św.
 • W niedzielę, 16 sierpnia, o godz. 10.00 Msza św. w intencji Jubilatów małżeńskich.
 • Osoby, które zapisały się lub pragną jeszcze zapisać się na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę
  z Kluczborka proszone są o udział w spotkaniu w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa
  w Kluczborku we wtorek 11 sierpnia o godz. 19.00. Obecność jest wymagana w związku
  z uzupełnieniem dokumentacji zdrowotnej związanej z sytuacją epidemiczną i wymogami sanitarnymi oraz organizacyjnymi tegorocznej pielgrzymki. Bez uprzedniego uzupełnienia dokumentacji udział w pielgrzymce będzie niemożliwy.
 • Kancelaria parafialna czynna: poniedziałek, wtorek, piątek i sobota od godz. 9.00 – 11.00
  a w środę i czwartek od godz. 16.00 -17.00.
 • Informujemy, iż pielgrzymka do Gruzji planowana na październik tego roku, została przełożona na przyszły rok i odbędzie się w dniach od 02 – 09 września 2021r. Są jeszcze wolne miejsca.
 • Składamy wielkie podziękowania wszystkim, którzy w tych trudnych dniach wspierają finansowo naszą parafię. Ofiary można składać na konto: 56 8876 0009 0035 1418 2000 0001

Zapowiedzi przedmałżeńskie: Dariusz Sokołowski z Kluczborka i Marzena Zakrzewska
z Kluczborka zapowiedź III, Kamil Mienkiewicz z Kluczborka i Małgorzata Rosa z Kluczborka zapowiedź III.   

11 sierpnia 2020