Numer konta: 29 8876 0009 0035 1418 2000 0002

 

Notatka informacyjna (RODO)

Strona Internetowa Parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku mbwwkluczbork.pl  jest wydawana przez rzymsko-katolicką Parafię Matki Bożej Wspomożenia Wiernych ul. Marii Skłodowskiej Curie 8, 46-200 Kluczbork i jest przeznaczona wyłącznie do użytku wewnętrznego członków tej wspólnoty parafialnej. Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie Internetowej parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone zostały na podstawie prawa.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XX Niedziela Zwykła
 • Serdecznie witamy Gości i Parafian w XX Niedzielę Zwykłą i zapraszamy na 16.00 na Nieszpory niedzielne. Dzisiaj po każdej Mszy św., na prośbę Episkopatu Polski, można złożyć do skarbon ofiary na pomoc dla mieszkańców Bejrutu! Wszystkim składamy „serdeczne Bóg zapłać”.
 • Drodzy Parafianie! Trwający czas epidemii zmusza nas nadal do respektowania pewnych ograniczeń i reżimów, zawartych m.in. w dekrecie Biskupa Opolskiego z 28 maja br. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz.
 • We wtorek o godz. 8.00 Msza św. rozpoczynająca 44 Pieszą Pielgrzymkę strumienia kluczborskiego na Jasną Górę. Wyrażając wdzięczność tym, którzy zgłosili chęć udziału
  w sztafetowym pielgrzymowaniu, Ksiądz Biskup zaprasza wszystkich diecezjan do podjęcia duchowego wysiłku pielgrzymkowej formacji. Można ją podjąć także w domach z pomocą strony internetowej pielgrzymki, profilu Facebook’owego, aplikacji mobilnej Bonafide oraz codziennych transmisji i audycji m.in. w Radiu Doxa. Niech szczególnym wyrazem duchowej łączności z pielgrzymami na szlaku będzie w tych dniach rodzinne pielgrzymowanie, wspólna modlitwa i spędzony rodzinnie czas w naszych lokalnych sanktuariach i miejscach kultu. W niektórych z nich w kolejne dni pielgrzymki (w niedzielę o 9.00, a od poniedziałku do piątku o 19.00) będą odprawiane przez Księży Biskupów Msze św., do udziału w których serdecznie zapraszamy. Liczniej niż przewidywano wcześniej możemy wziąć udział w Eucharystii na zakończenie Pielgrzymki, w sobotę 21 sierpnia o 11.00 na Jasnej Górze. Przybądźmy zatem jako pielgrzymi sztafetowi, duchowi i diecezjanie, zwłaszcza młodzi, w sobotę na Jasną Górę na wspólne dziękczynienie.
 • We wtorek, godz. 17.30, różaniec w intencji młodego pokolenia.  
 • W piątek, godz. 17.30, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego  
 • W sobotę, godz. 18.00, nabożeństwo ku czci Matki Bożej.    
 • Spowiedź codziennie przed Mszą św.
 • Kancelaria parafialna w tym tygodniu jest czynna w poniedziałek, wtorek i sobotę  w godz. od 9.00-11.00 a w środę od 16.00 -17.00. W czwartek i piątek kancelaria będzie zamknięta!
 • Informujemy, iż pielgrzymka do Gruzji planowana na październik tego roku, została przełożona na przyszły rok i odbędzie się w dniach od 02 – 09 września 2021r. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w kancelarii.
 • Składamy wielkie podziękowania wszystkim, którzy w tych trudnych dniach wspierają finansowo naszą parafię. Ofiary można składać na konto: 56 8876 0009 0035 1418 2000 0001.
 • Serdecznie dziękujemy także za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na dom parafialny w kwocie 3510zł. Dziękujemy także wszystkim, którzy przynieśli i ofiarowali pościel oraz prześcieradła na odział geriatrii przy 116 Szpitalu Wojskowym w Opolu. W związku z bardzo pilną zbiórką na Bejrut wstrzymujemy obecnie zbiórkę na pościel.
 • Do Domu Ojca odeszli: + Ewa Praszczyk l. 86, + Stanisława Puszek l. 80, + Elżbieta Śledzianowska l.92, + Franciszek Węglarz l. 83.   Wieczny odpoczynek…

 

 

19 sierpnia 2020