Numer konta: 29 8876 0009 0035 1418 2000 0002

 

Notatka informacyjna (RODO)

Strona Internetowa Parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku mbwwkluczbork.pl  jest wydawana przez rzymsko-katolicką Parafię Matki Bożej Wspomożenia Wiernych ul. Marii Skłodowskiej Curie 8, 46-200 Kluczbork i jest przeznaczona wyłącznie do użytku wewnętrznego członków tej wspólnoty parafialnej. Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie Internetowej parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone zostały na podstawie prawa.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XX Niedziela Zwykła 
 • Serdecznie witamy Gości i Parafian w 20 Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na godz. 16.00 na Nieszpory. Dziś po Mszach św. można złożyć ofiarę na dom katechetyczny. Jest to ogromna pomoc dla nas w spłacaniu rat kredytu. Wszystkim składamy wielkie podziękowanie.
 • Od niedzieli wieczorem i w poniedziałek przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny zwanej Matki Bożej Zielnej. W poniedziałek Msze św. celebrowane będą jak w niedziele. Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.
 • We wtorek o godz. 8.00 Msza św. na rozpoczęcie 46 Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę nurtu kluczborskiego. Oddanie bagażu: 15.08. o godz. 19.00 lub 16.08. godz. 7.30 (parking przy kościele). Koszt przewozu bagażu: 50 zł; znaczek 30 zł.
 • Jutro, tj. w poniedziałek, po Mszach św. będzie można wrzucić do koszyczka intencje, które mają być zaniesione przez pielgrzymów na Jasną Górę w ramach tzw. Duchowego Pielgrzymowania. Będzie można także wesprzeć pielgrzymów datkiem, który zostanie przeznaczony na posiłki i organizację pielgrzymki. Jak duchowo pielgrzymować? Najpierw świadomie podjąć decyzję o duchowym pielgrzymowaniu, zaplanować na to czas i być gotowym na wyrzeczenia oraz wzbudzić intencję, która będzie mu towarzyszyła, przystąpić do sakramentu pokuty, uczestniczyć codziennie we Mszy św. oraz w nabożeństwach Duchowi pielgrzymi mogą także skorzystać z przygotowanych przez organizatorów pomocy: Aplikacja Mobilna BonaFide, Strona internetowa (www.pielgrzymkaopolska.pl), ProfilFacebook (www.facebook.com/PielgrzymkaOpolska). Audycje w Diecezjalnym Radiu Doxa.
 • W tym tyg. zmiana godzin urzędowania Kancelarii parafialnej: wtorek od godz. 16.00 -18.00, środa i piątek od godz. 9.00-11.00, w czwartek od godz. 16.00 -17.00. w sobotę nieczynna.
 • W piątek Msza św. fatimska o godz. 19.00, różaniec i procesja z figurą. Prosimy przynieść ze sobą świece. Będziemy łączyć się modlitewnie z pielgrzymami zdążającymi na Jasną Górę.
 • W sobotę o godz. 6.00 rano wyjazd autobusu na Jasną Górę. Pierwszeństwo mają pielgrzymi.
 • 27 sierpnia organizujemy Piknik Parafialny. Dzięki uprzejmości Parafian i życzliwych nam Osób uzbieraliśmy połowę fantów. Gdyby jeszcze były osoby, które chciałyby nas wspomóc prosimy o przynoszenie rzeczy do zakrystii lub kancelarii. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy.
 • Zapowiedzi: Jarosław Wolny z Krakowa i Joanna Chwedczuk z Krakowa zap. II, Bartosz Marciniszyn ze Smard Górnych i Monika Baborska z Kluczborka zapowiedź I.
 • Do Domu Ojca odeszli: + Kazimierz Jakimów l. 70; + Zuzanna Piłat z domu Sowa l. 83 – pogrzeb w środę 17.08.
  ​​​​​​​o godz. 12.00 w kościele parafialnym. Wieczny odpoczynek…

 

14 sierpnia 2022