Numer konta: 29 8876 0009 0035 1418 2000 0002

 

Notatka informacyjna (RODO)

Strona Internetowa Parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku mbwwkluczbork.pl  jest wydawana przez rzymsko-katolicką Parafię Matki Bożej Wspomożenia Wiernych ul. Marii Skłodowskiej Curie 8, 46-200 Kluczbork i jest przeznaczona wyłącznie do użytku wewnętrznego członków tej wspólnoty parafialnej. Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie Internetowej parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone zostały na podstawie prawa.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XXVIII Niedziela Zwykła
 • Serdecznie witamy Gości i Parafian w XXVIII Niedzielę Zwykłą. W całej Polsce obchodzimy XX Niedzielę Papieską pod hasłem „Totus Tuus”. Po Mszach św. będzie można, przed kościołem, złożyć ofiarę na Dzieło Trzeciego Tysiąclecia a także zakupić kremówki papieskie.

 • Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na MWSD w Opolu i inne instytucje diecezjalne. A w przyszłą niedziele po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę na spłacenie długu za Dom Katechetyczny.

 • Dzisiaj o godz. 16.00 Różaniec ze św. Janem Pawłem II.

 • W związku z wejściem do „strefy żółtej” odwołane są wszelkie spotkania grup w kościele i dni skupienia.

 • Od poniedziałku do piątku wystawienie Najśw Sakramentu od godz. 17.00. Spowiedź przed Mszami.

 • We wtorek Dzień Fatimski: Msza św. fatimska z kazaniem o godz. 18.00, następnie Różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej.

 • W środę, 14.10., godz. 17.00, adorację i różaniec poprowadzi Grupa Modlitewna św. Józefa.

 • Składamy wielkie podziękowania wszystkim, którzy w czasie pandemii wspierają finansowo naszą parafię. Ofiary można składać na konto: 56 8876 0009 0035 1418 2000 0001.

 • Zapowiedzi przedmałżeńskie: Michał Marzec i Angelina Walczak z Kluczborka zapowiedź III.

 • Z tyłu kościoła wyłożone są kartki na wypominki, które można składać w zakrystii lub w kancelarii. Z racji pandemii coronavirusa bardzo prosimy nie czekać do końca października.

 • W związku z nagabywaniem i listownym nękaniem parafian przez stowarzyszeniem im. Ks. Piotra Skargi

pragnę przypomnieć komunikat Kurii Krakowskiej w tej sprawie:

Komunikat Kurii Krakowskiej

Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi

Nr 507/2008

Kuria Metropolitalna w Krakowie otrzymuje liczne zapytania o „Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi” z Krakowa, względnie o związaną z nim Fundację „Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi”, które rozsyłają do osób prywatnych korespondencję z prośbą o przekazywanie datków pieniężnych w zamian za wysyłanie publikacji religijnych. Wierni niejednokrotnie uskarżają się na natarczywy ton korespondencji, w której Stowarzyszenie w sposób uciążliwy narzuca kontynuowanie kontaktów i zamawianie dalszych materiałów. „Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi” jest organizacją prywatną, założoną przez osoby świeckie, nie powiązaną instytucjonalnie z Kościołem i działającą na własną odpowiedzialność. Stowarzyszenie nie przedstawiło swego statutu do aprobaty władzy kościelnej, dlatego nie może być traktowane jako uznane przez Kościół stowarzyszenie wiernych (kan. 299 § 3).W latach ubiegłych wszystkie Kurie Metropolitalne i Diecezjalne w Polsce otrzymały komunikaty w tej sprawie. W komunikacie z dnia 17 grudnia 2001 r. Arcybiskup Krakowski, Kardynał Franciszek Macharski informował m.in., że „Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi nie posiada aprobaty Kurii Metropolitalnej w Krakowie, ponieważ się o nią nie zwracało, chcąc prowadzić działalność niezależnie od władzy kościelnej” (…) W związku z licznymi zapytaniami w tej sprawie uprzejmie informujemy, że powyższe wyjaśnienia pozostają w dalszym ciągu aktualne. Ks. dr Piotr Majer, kanclerz kurii.

 • Do Domu Ojca odeszły.: + Anna Surmińska l. 69 i + Elżbieta Grzelka l. 66. Wieczny odpoczynek

13 października 2020