Jarmark adwentowo-bożonarodzeniowy

W dniach 3-4 grudnia w naszej parafii odbył się pierwszy jarmark adwentowo-bożonarodzeniowy. Był to czas pełen spotkań i radości. W sobotę dzieci odwiedził święty Mikołaj przynosząc dla najmłodszych słodkie upominki. Zdjęcia z tego wydarzenia można obejrzeć na stronie Nowej Trybuny Opolskiej.

Wieczorem czas odwiedzającym umilali: parafialna schola dziecięca, orkiestra z Olesna, młodzieżowy zespół muzyczny z Olesna oraz parafialny chór.

Niedziela była czasem spotkań. Po Mszach świętych można było zjeść, przygotowane przez siostry Józefitki, żurek, grochówkę i bigos. Dla dzieci przygotowany był popcorn oraz wata cukrowa. Nie zabrakło też grzańca oraz gorącej czekolady. Wśród artykułów spożywczych było znaleźć domowej roboty przetwory (soki, drzemy, powidła), miody, pierniki czy makowce. Artykuły spożywcze to nie wszystko co czekało na parafian i gości. Przy drugim namiocie przygotowane były świąteczne rękodzieła: bombki, choinki, krasnale i wiele innych ciekawych ozdób. Wśród nich unikatowa bombka z grawerem parafialnej świątyni, która była cegiełką na dach kościoła.

Mamy nadzieję, że dla wielu z Was był to niezwykły czas spędzony w miłej atmosferze.

O nas

Kościół Matki Bożej Wspomożenia Wiernych – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w Kluczborku. Kościół należy do parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku w dekanacie Kluczbork, diecezji opolskiej. Dnia 30 września 2007 roku, pod numerem A-56/2007 obiekt został wpisany do rejestru zabytków województwa opolskiego.