Apostolstwo Dobrej Śmierci

Stowarzyszenie Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci, nazywane jest potocznie Apostolstwem Dobrej Śmierci. Centrum światowe znajduje się obecnie w Montligeon we Francji a w Polsce w Górce Klasztornej, jest najstarszym Sanktuarium Maryjnym na terenie naszego kraju z okresu XI wieku. Opiekę nad ADŚ sprawują Misjonarze Św. Rodziny.

Domowy Kościół

Ruch Światło-Życie jest jednym z ruchów odnowy Kościoła według nauczania Soboru Watykańskiego II. Gromadzi ludzi różnego wieku i powołania: młodzież, dzieci, dorosłych, jak również kapłanów, zakonników, zakonnice, członków instytutów świeckich oraz rodziny w gałęzi rodzinnej, jaką jest Domowy Kościół. Poprzez odpowiednią dla każdej z tych grup formację Ruch Światło-Życie wychowuje dojrzałych chrześcijan i służy odnowie Kościoła przez przekształcanie parafii we wspólnoty wspólnot.

Dzieci Maryi

Powstanie wspólnoty Dzieci Maryi w Kościele powszechnym zawdzięczamy św. Katarzynie Labouré. To właśnie jej w 1835 roku Maryja oznajmiła, że chce, aby powstała taka wspólnota, której będzie udzielała wielu łask. 

Franciszkański Zakon Świeckich

Franciszkański Zakon Świeckich żyjący charyzmatem swego zakonodawcy istnieje w parafii od bardzo dawna, sięgający czasów tzw. tercjarzy, którzy są wspominani w najstarszych zapiskach parafialnych. Sztandar był ufundowany ok.1950 roku. Akt Erygowania Kanonicznego Wspólnoty w Parafii pw. MBWW nadany był w 1981 roku. W 2001 roku FZŚ liczyło 27 członków, zmarło w tym czasie 13 naszych członków obecnie wspólnota liczy 44 profesów, czyli tych, którzy złożyli profesję wieczystą. Przynależność nasza jest do Regionu Opole – Gliwice. Obecnie na nasz. Region nasz należy do Prowincji św.Jadwigi Śląskiej we Wrocławiu. 

O nas

Kościół Matki Bożej Wspomożenia Wiernych – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w Kluczborku. Kościół należy do parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku w dekanacie Kluczbork, diecezji opolskiej. Dnia 30 września 2007 roku, pod numerem A-56/2007 obiekt został wpisany do rejestru zabytków województwa opolskiego.